فواید کاردرمانی در منزل چیست؟

کاردرمانی یکی از رشته های علوم پزشکی در حوزه توانبخشی است که به توانبخشی بیماران در دو حوزه ذهن و جسم کمک می کند.

کاردرمانی در منزل در کنار کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در کلینیک توسط متخصصان ما در گروه توانبخشی بنی اسدی ارائه می شود.

متخصصان ما با دانش بروز و استفاده از متدهای روز توانبخشی دنیا خدمات تخصصی کاردرمانی برای مشکلات ذهنی و جسمی از جمله کاردرمانی در منزل برای اوتیسم ، کاردرمانی در منزل برای فلج مغزی ، کاردرمانی در منزل برای تاخیر رشدی ، کاردرمانی در منزل برای سندرم داون و … بسیاری مشکلات دیگر را ارائه می دهند ، عزیزانی که در تهران ساکن نیستند می توانند از خدمات درمان پروازی (اعزام درمانگر با هواپیما) و یا کاردرمانی آنلاین که توسط متخصصان ما ارائه می شود بهره ببرند.

یک متخصص کاردرمانی در منزل نگاهی کل نگر به زندگی شما خواهد داشت و راه هایی را برای کمک به شما در بهبود هر جنبه از زندگی شما پیدا می کند. کاردرمانگر شما به شما کمک می کند یاد بگیرید که چگونه با زندگی جدید خود سازگار شوید.

آنها همچنین مهارت های جدیدی را به شما می آموزند که قبلاً هرگز مجبور به یادگیری آنها نبودید، خواه یادگیری نحوه رفت و آمد در خانه با تحرک محدود، یادگیری نحوه انجام فعالیت بدنی یا حتی یادگیری نحوه غذا خوردن باشد.

فواید کاردرمانی در منزل چیست؟

یکی از مزایای بزرگ کاردرمانی در منزل این است که این متخصصان می توانند به شما کمک کنند خانه خود را مطابق با نیازهای کودک یا خود تغییر دهید. یک کاردرمانگر می تواند به شما کمک کند پس از آسیب یا سایر چالش های فیزیکی و فکری بهبود پیدا کنید. آنها همچنین می توانند خانه شما را برای شما در دسترس تر کنند.

کاردرمانی در منزل خدمتی ارزشمند است، زیرا به مردم اجازه می دهد در خانه های خود بمانند، نه اینکه مجبور شوند به یک مرکز مراقبتی مراجعه کنند.متخصص کاردرمانی در منزل شما می تواند به شما در شناسایی خطرات احتمالی کمک کند. آنها همچنین نیازهای شما را برطرف می کنند تا خانه شما تا حد امکان ایمن و در دسترس باشد. 

نه تنها کاردرمانگر شما در انجام کارهای روزانه به شما کمک می کند، بلکه می تواند به شما در ادامه فعالیت هایی که دوست دارید کمک کند. وقتی فعالیت‌هایی دارید که برایتان معنادار هستند، می‌توانند به شما در ارتقای سلامت کلی کمک کنند. متخصص کاردرمانی در منزل به شما کمک می کند تا با شرایط جدید خود سازگار شوید و در عین حال به شما کمک می کند کارهایی را که در زندگی دوست دارید انجام دهید.

متخصص کاردرمانی در منزل نه تنها به شما کمک می کنند تا خانه خود را تغییر دهید، بلکه می توانند دستگاه های کمکی نیز در اختیار شما قرار دهند. این دستگاه ها به شما این امکان را می دهند که اگر از آسیب یا ناتوانی جدی رنج می برید، عملکرد خود را بهبود ببخشید.

برای بسیاری از افراد، استقلال آنها مهم است، به خصوص با افزایش سن. اگر سن شما بالا می رود یا اگر آسیب یا ناتوانی دارید که زندگی به تنهایی را برای شما دشوار می کند، یک کاردرمانگر می تواند به شما کمک کند تا استقلال خود را بازیابید و به خودکفایی برسید.

پس از تصادف یا از دست دادن تحرک، انجام کارهای روزانه یا حتی رفت و آمد در خانه دشوار می شود. کاردرمانگر شما در طول زندگی روزمره به شما کمک می کند تا استقلال خود را دوباره به دست آورید، خواه به شما یاد دهد چگونه لباس بپوشید، چگونه حمام کنید یا حتی چگونه غذای خود را درست کنید. در حالی که ممکن است تنظیم برای شما دشوار باشد، کاردرمانگر شما به شما کمک می کند تا راحت تر با زندگی جدید خود سازگار شوید.

دیگر فواید کاردرمانی در منزل

نقش مهم دیگر یک متخصص کاردرمانی در منزل کمک به شما برای زندگی ایمن است. از آنجایی که با آسیب یا تحرک محدود خود را با زندگی تطبیق می دهید، انجام کارهایی که زمانی آسان بوده اند ممکن است دشوار باشد. این می تواند منجر به افزایش صدمات، به ویژه زمین خوردن شود. برای سالمندان، این زمین خوردن ها می تواند منجر به صدمات جدی شود و می تواند طاقت فرسا باشد. یک کاردرمانگر می تواند به شما کمک کند تا با یادگیری انجام ایمن فعالیت های روزانه، اعتماد به نفس پیدا کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا تغییراتی در خانه خود ایجاد کنید که از صدمات غیر ضروری جلوگیری می کند. به عنوان مثال، چیزی مانند نرده دستی یا میله به شما کمک می کند تعادل خود را حفظ کرده و از سقوط جلوگیری کنید.

یکی دیگر از فواید کاردرمانی در منزل این است که می تواند در بسیاری از نیازهای مختلف به شما کمک کند. اگر نمی توانید وظایف خود را به تنهایی انجام دهید، کاردرمانگر شما می تواند به شما کمک کند تا ایمنی خانه خود را بهبود ببخشید تا خطراتی مانند سقوط را از بین ببرید. اگر تصادف کردید و در حال تطبیق با زندگی با ویلچر هستید، کاردرمانگر شما همچنین می‌تواند به شما کمک کند که چگونه موقعیت خود را در ویلچر بهبود بخشید تا تا حد امکان راحت بمانید. متخصص کاردرمانی در منزل می تواند به شما در مدیریت بیماری های مزمن کمک کند. چه برای مدیریت دارو به کمک نیاز داشته باشید و چه برای یادگیری زندگی با تحرک کمتر، آنها می توانند به این نیازها کمک کنند.

فواید کاردرمانی در منزل برای اوتیسم

اختلال طیف اوتیسم یک وضعیت عصبی رشدی است که با اختلال در مهارت های ارتباطی اجتماعی، رفتارهای محدود و تکراری و انزوا مشخص می شود.

تشخیص زودهنگام و مداخله با روشهایی همچون کاردرمانی می تواند تا حد زیادی نتایج را برای افراد مبتلا به اوتیسم بهبود بخشد.

کاردرمانی برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم با هدف ایجاد مهارت های شناختی، فیزیکی، اجتماعی و حرکتی ضروری است.

کاردرمانی به کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم کمک می کنند تا مهارت هایی را که برای عملکرد موفقیت آمیز در جهان در بزرگسالی به آن نیاز دارند، بیاموزند و توسعه دهند.

کاردرمانی به مبتلایان به اوتیسم کمک می کند تا مهارت هایی را که برای برقراری ارتباط بهتر و شرکت در فعالیت های روزانه معنادار نیاز دارند، تقویت کنند.

متخصصان کاردرمانی اوتیسم می توانند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند تا بر روی حوزه های قدرت خود و غلبه بر محدودیت های خود غلبه کنند.

هدف اصلی کاردرمانی اوتیسم بهبود کیفیت زندگی کودک و بزرگسال اوتیسم است

فواید کاردرمانی در منزل برای فلج مغزی چیست؟

فلج مغزی با طیف وسیعی از چالش های فیزیکی و شناختی همراه است. شدت آسیب مغزی بستگی به میزان گسترده بودن آسیب مغزی دارد. کودکان ممکن است در حرکت دچار مشکل شوند، که سبب بروز اختلال در کارهای روزمره و کنترل عملکردهای بدن می شود. سایر کودکان ممکن است در یادگیری مشکل داشته باشند. در شدیدترین موارد، کودکان ممکن است در راه رفتن و صحبت کردن نیز مشکل داشته باشند. تشنج نیز با فلج مغزی غیر معمول نیست.

کاردرمانی برای کودک فلج مغزی بسیار مهم است. کاردرمانگران توانایی کودک را در انجام وظایف و اهداف روزانه و بطور کلی کیفیت زندگی را بهبود می بخشند.

کاردرمانی به بیماران مبتلا به اختلالات جسمی و شناختی کمک می کند و در نتیجه به بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به فلج مغزی کمک می کند.

کاردرمانی با تأکید بر فعالیت‌های زندگی روزمره، توانایی های این کودکان برای داشتن زندگی مستقل را افزایش می دهد. کاردرمانگران توانایی های بیماران را تقویت می کنند و به آنها در توسعه مهارت های حیاتی کمک می کنند.

فواید کاردرمانی در منزل برای تاخیر رشد چیست؟

اگر کودک شما دچار تاخیر رشدی است، ممکن است با احساسات متفاوت زیادی روبرو شوید. ممکن است در مورد آینده فرزندتان احساس نگرانی کنید. یا شاید از تلاش برای یافتن بهترین گزینه درمانی برای فرزندتان ناامید شده اید.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل می توانند به شناسایی و ارائه راه حل هایی برای تاخیرهای رشدی در کودکان کمک کنند.

زمانی که یک کودک خردسال در رسیدن به نقاط عطف کندتر از سایر کودکان است این اصطلاح بکار برده می شود. تاخیر ممکن است در نحوه حرکت، برقراری ارتباط، تفکر، یادگیری یا رفتار کودک با دیگران رخ دهد.

تاخیر در مهارت های زبانی ، مهارتهای حرکتی درشت ، مهارت های حرکتی ظریف ، تاخیر در راه رفتن و نشستن و … در تاخیر رشدی قرار دارند و با کاردرمانی می توان به تقویت این مهارت ها و کاهش مشکلات کودکان کمک کرد.

فواید کاردرمانی در منزل برای کودکان بیش فعال چیست؟

اختلال کم توجهی ـ بیش فعالی معمولاً بر عملکرد آموزشی فرد، مدیریت تعارضات بین فردی، روابط و توانایی ارائه حمایت عاطفی تأثیر می گذارد.

علائم این اختلال شامل بی توجهی و بیش فعالی است که می تواند منجر به مشکلاتی در مدیریت زمان، تنظیم عاطفی، انگیزه و عملکرد اجرایی شود که برای تکمیل وظایف مورد نیاز است.

کاردرمانی در منزل برای کودکان بیش فعال می تواند کمبودهای فیزیکی، اجتماعی، آموزشی و سازمانی را با برنامه ای متمرکز بر مهارت ها، نیازها و فعالیت های فردی برطرف کند.

 

مقالات مرتبط :

کاردرمانی برای فلج مغزی

بهترین کاردرمانی تهران

کاردرمانی برای کودک اتیسم

کاردرمانی برای راه رفتن کودکان

مهارتهای حرکتی درشت

کاردرمانی حرکتی کودکان

فهرست