کاردرمانی در الهیه توسط متخصصان ما در بهترین کاردرمانی تهران که خدمات کاردرمانی را بصورت کاردرمانی در منزل و کاردرمانی آنلاین ارائه می دهند ارائه می شود.

کاردرمانی ، نوعی روش درمانی و توانبخشی است که برای کمک به بیماران در انجام وظایف، فعالیت ها و نقش های زندگی روزمره انجام می شود. کاردرمانی به افراد در هر سن و هر شرایطی کمک می کند تا با شرایط ناشی از بیماری و یا آسیب دیدگی سازگار شده و بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

متخصصان ما در مرکز کاردرمانی در الهیه ، کاردرمانی کودکان را ارائه می‌دهند که به کودکان کمک می‌ کند تا مهارت‌ های شناختی یا فیزیکی را که برای موفقیت و رشد با افزایش سن نیاز دارند، توسعه دهند. یک متخصص کاردرمانی کودکان برنامه درمانی را برای هر کودک بطور خاص و فردی در نظر می گیرد که برای هر کودک و بر اساس نیازهای او متفاوت است.

متخصصان کاردرمانی کودکان نیاز به درک قوی از روانشناسی کودک، رشد کودک، ساختار خانواده، آناتومی انسان، تمرینات قدرتی و تفریح دارند!

برای کودکانی که با مشکل در هر جنبه ای از زندگی دست و پنجه نرم می کنند، یک کاردرمانگر می تواند برنامه توانبخشی را متناسب با نیازهای کودک شخصی سازی کند.

برای کودکانی که آسیب دیده اند یا در کنترل عملکرد حرکتی خود مشکل دارند، خدمات کاردرمانی در الهیه می تواند راهی عالی برای بهبود توانایی های آنها باشد. دانش درمانگر از آناتومی انسان و عملکردهای حرکتی در این مرحله بسیار مهم است، زیرا آنها می توانند برنامه ای را برای توسعه بهترین مهارت های حرکتی کودک ایجاد کنند.

متخصصان کاردرمانی کودکان سعی می کند بازی های سرگرم کننده و جذاب را برای پوشاندن تمرینات واقعی ترکیب کند. یک متخصص کاردرمانی کودکان با استفاده از اسباب بازی ها، پازل ها، وسایل سرگرم کننده و بازی های مورد علاقه کودکان، کودک را درگیر و سرگرم نگه می دارد تا مهارت های حرکتی خود را توسعه دهد.

این تمرینات نه تنها باعث ایجاد مهارت های حرکتی می شود، بلکه باعث ایجاد عزت نفس، خودمختاری و اعتماد به نفس می شود. 


بیشتر بخوانید : کاردرمانی در منزل شرق تهران


خدمات کاردرمانی در الهیه 

مهارت های شناختی و اجتماعی برای کودکان از اهمیت زیادی برخوردار هستند، به ویژه برای کودکانی که با ناتوانی هایی مانند اوتیسم سر و کار دارند. اوتیسم بر توانایی کودک برای درک و تعامل در محیط‌های اجتماعی تأثیر می‌گذارد، بنابراین کار با یکی از درمانگران ما می‌تواند به طور چشمگیری بر آن کودک تا پایان عمر تأثیر بگذارد.

بسیاری از کارهای مربوط به کودکان مبتلا به اوتیسم به مسائل پردازش حسی می پردازد که بر اکثریت این کودکان تأثیر می گذارد. ایجاد مکانیسم‌ هایی برای رسیدگی و کاهش این مسائل حسی می‌تواند توانایی کودک را برای تعامل در مدرسه، خانه و فعالیت‌ های فوق برنامه به میزان زیادی بهبود بخشد.

در حالی که دانش کافی برای یک کاردرمانگر خوب کودکان ضروری است، یک درمانگر عالی از انرژی، سرگرمی و اشتیاق خود استفاده می کند تا واقعاً یک محیط راحت و سازنده برای کودکانی که با آنها کار می کنند ایجاد کند. کودکان زمانی که راحت و درگیر هستند، اطلاعات و مهارت‌ ها را به بهترین شکل جذب می‌کنند.

انطباق با نیازهای هر کودک نیز بسیار مهم است و به طور کلی با دانش و تجربه در این زمینه همراه است. هرچند کار به کودک ختم نمی شود. کل خانواده و هسته حمایتی باید از برنامه کودک آگاه باشند، بنابراین اقدامات اصلاحی می تواند در خانه، مدرسه و فعالیت های عادی آنها ادامه یابد. به این ترتیب، درمانگران باید با افراد مختلف تعامل داشته باشند تا به بهترین نتیجه برای کودک دست یابند.

یکی از راه‌ هایی که کاردرمانی ممکن است به افزایش استقلال کودکان کمک کند، همکاری با آنها برای توسعه مهارت‌های اجتماعی و بین فردی است که به آنها امکان می‌دهد با همسالان خود تعامل بهتری داشته باشند.


بیشتر بخوانید : کاردرمانی در منزل تجریش


اهمیت مهارت های ارتباطی و اجتماعی در کودکان

مهم است که کودکان مهارت‌ هایی را برای بازی کردن و برقراری ارتباط مناسب با کودکان دیگر پرورش دهند، زیرا این مهارت‌های بین فردی با بزرگ‌ تر شدن و بالغ شدن کودک حیاتی‌ تر می‌شوند. تقریباً در تمام جنبه های زندگی روزمره، بسیار مهم است که افراد بتوانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و با آنها همکاری کنند.

تکامل مهارت‌ های اجتماعی کافی به کودکان کمک می‌کند تا یاد بگیرند که چگونه با تعارض یا حوادث چالش برانگیز کنار بیایند، احساسات و نقش‌های اجتماعی (آنها) را بهتر درک کنند، نحوه حل مشکلات را بیاموزند و خود را با تغییر وفق دهند. با این حال، بسیاری از کودکان در پیشرفت این زمینه ها با مشکلاتی روبرو هستند و کاردرمانگران می توانند با کودک برای بهبود این مهارت ها همکاری کنند.

کاردرمانی چگونه به مهارت های اجتماعی کودکان کمک می کند؟

استراتژی‌ های مختلفی وجود دارد که کاردرمانی برای حمایت از کودک برای ایجاد مهارت‌های اجتماعی بهتر استفاده می‌کند، از جمله:

بررسی علایق کودک: بازی برای کودکان سرگرم کننده است، اما این نیز حیاتی است که آنها یاد بگیرند که چگونه به شیوه ای هدفمند بازی کنند. اوقات فراغت یا فعالیت های اجتماعی اغلب به عنوان بازی نیز در نظر گرفته می شود و این به گسترش علایق اجتماعی کودک کمک می کند. متخصصان کاردرمانی در الهیه ممکن است علاقه کودک را به یک اسباب بازی یا کار خاص برای کار بر روی مهارت های اجتماعی در نظر بگیرند و برنامه درمانی و توانبخشی را بر اساس آن در نظر بگیرند. 

ارزیابی محیط کودک: متخصصان کاردرمانی کودکان درک می کنند که محیط روزمره کودک اغلب پیامدهایی بر رشد مهارت های اجتماعی دارد. برخی از کودکان در پردازش حسی مشکل دارند و ممکن است محیط های خاصی را چالش برانگیز بدانند. یک متخصص کاردرمانی کودکان در بهترین مرکز کاردرمانی کودکان می‌ تواند جنبه‌ هایی از محیط کودک را که ممکن است مانع توانایی او در تعامل شود را تعیین کند و می‌ تواند تکنیک‌ هایی را برای کمک به آنها برای مقابله بهتر در نظر بگیرد.

ساده کردن کارها: درک پیشرفت بازی برای برخی از کودکان دشوار است و برخی از کودکان ممکن است نشانه های اجتماعی را به همان شیوه یا به همان میزان همسالان خود تشخیص ندهند. متخصصان کاردرمانی کودکان در الهیه ، یادگیری کودکان را با تقسیم کردن وظایف یا فعالیت ها و آموزش آنها در مورد آنچه در محیط های اجتماعی مورد انتظار یا مناسب است، ارتقا می دهد.

ایفای نقش: این می تواند برای ارائه مثال های عملی به کودکان از نحوه رفتار و واکنش مناسب در محیط های اجتماعی موثر باشد. متخصص کاردرمانی کودکان می تواند از این استراتژی آموزشی اغلب لذت بخش برای آموزش مفاهیم اساسی مانند مرزها و فضای شخصی، درخواست کمک، به اشتراک گذاشتن یا نوبت گرفتن و معرفی خود به دیگر کودکان استفاده کند.

الگوسازی: برای بزرگسالان در زندگی کودک مهم است که الگوهای خوبی بگذارند، زیرا کودکان معمولاً آنچه را که از والدین خود می بینند یا می شنوند تقلید می کنند یا از آنها پیروی می کنند. کاردرمانگران اغلب از نزدیک با خانواده کار می کنند تا حمایت کنند و آگاهی را افزایش دهند که رفتار آنها می تواند مستقیماً بر فرزندشان تأثیر بگذارد.

 

مقالات مرتبط :

مزایای کاردرمانی کودکان در منزل

کاردرمانی در منزل غرب تهران

کاردرمانی در منزل میرداماد

کاردرمانی در منزل جردن

دلایل دیر راه رفتن کودک

تاخیر در نشستن کودک

 

فهرست