کاردرمانی آنلاین در کنار کاردرمانی در منزل توسط متخصصان ما در بهترین مرکز توانبخشی در منزل و آنلاین در ایران برای کمک به کودکان نیازمند خدمات کاردرمانی ارائه می شود.

کاردرمانی نوعی درمان است که به افراد کمک می‌کند تا وظایف و فعالیت‌های روزمره را از طریق یادگیری مهارت‌ ها، اصلاح وظایف یا سازگار کردن محیط خود مدیریت کنند. کاردرمانی همچنین برای کمک به بهبودی افراد از آسیب یا بیماری حیاتی است.

کاردرمانی یک علم بهداشتی است که بر کمک به افراد برای مشارکت در فعالیت‌های روزمره تمرکز دارد. این یک حرفه بهداشتی متحد است که به افراد کمک می کند تا مهارت ها را ایجاد کنند و محیط خود را برای به دست آوردن استقلال بیشتر اصلاح کنند. اصطلاح “کار” در کاردرمانی به هر فعالیتی اطلاق می شود که فرد به عنوان وسیله ای برای مراقبت از خود، بازی، کار، رفاه یا اوقات فراغت انجام می دهد.

زمینه های زیادی وجود دارد که متخصصان کاردرمانی آنلاین (OTs) می توانند در آنها کمک کنند.

برای برخی از کودکان دست خط، گرفتن توپ یا حتی بستن بند کفش دشوار است. اگرچه قدرت بینایی و درک آنها عالی است و هیچ مشکلی با قدرت یا توانایی دست وجود ندارد، یکپارچه سازی دست ها و چشم ها ممکن است مشکل باشد. این تنها یکی از حوزه‌هایی است که یک کاردرمانگر (OT) می‌تواند در آن کمک کند.

سایر مواردی که متخصص کاردرمانی آنلاین می تواند به آن ها کمک کند عبارتند از :

 • مهارت های هماهنگی: هماهنگ کردن حرکات بدن
 • مهارت های عملکرد اجرایی: حل مسئله،، تفکر سطح بالاتر
 • مهارت های بازی و اجتماعی: تعاملات اجتماعی مناسب با همسالان
 • مهارت های حرکتی ظریف: گرفتن مداد در دست برای انجام موفقیت آمیز کارهای مربوط به نوشتن
 • مهارت های مراقبت از خود: برای مثال غذا خوردن و بستن دکمه پیراهن
 • مهارت های حرکتی درشت: پرداختن به قدرت مرکزی برای بهبود هماهنگی برای هر دو و فعالیت های حرکتی ظریف
 • پردازش حسی: کمک به تخفیف مشکلات ناشی از اختلال پردازش حسی
 • مهارت های حرکتی دیداری یا ادغام بینایی-حرکتی: کمک به هماهنگی و ادغام ادراک بصری و مهارت های حرکتی

کاردرمانی آنلاین ارائه آنلاین خدمات کاردرمانی است. جلسات کاردرمانی آنلاین بسیار شبیه به جلسات کاردرمانی حضوری با یک استثنای اساسی است. به جای نشستن در یک اتاق، درمانگر و کودک از طریق کنفرانس ویدئویی زنده با وضوح بالا با یکدیگر تعامل دارند.

کاردرمانگران به حداکثر رساندن مشارکت فعال کودک در فعالیت های معنادار زندگی روزمره کمک می کنند. با این حال، اکثر مردم فکر می کنند که کاردرمانی فقط برای کودکان دارای معلولیت است. چیزی که آنها متوجه نمی شوند این است که می تواند برای کودکانی که در مدرسه مشکل دارند نیز مفید باشد.

از آنجایی که منشأ بسیاری از مشکلات در مدرسه ممکن است در مشکلات بینایی یا ادراکی، مهارت های حرکتی، پردازش شناختی، مشکلات در انجام وظیفه، بی نظمی یا پاسخ های حسی نامناسب باشد، کاردرمانی آنلاین ممکن است بهترین راه حل برای بهبود رفتار یا یادگیری کودک باشد.

ارزشیابی و ارزیابی می تواند نقاط قوت و ضعف دانش آموز را در زمینه های مختلف مشخص کند. بر اساس این نتایج، متخصص کاردرمانی که برای نگاه کردن به “کل کودک” آموزش دیده است، می تواند مداخلاتی را متناسب با مهارت های کودک، فعالیت خاص و خواسته های خاص آن ایجاد کند.

مزایای کاردرمانی آنلاین

کاهش هزینه ها: کاردرمانی آنلاین با حذف هزینه های ناشی از جابجایی و اتلاف وقت می تواند به کاهش هزینه هیا درمانی و توانبخشی کمک کند.

راحتی: کاردرمانی آنلاین انعطاف پذیری و راحتی را برای کودک و خانواده وی به همراه دارد.

استقلال و بهره وری: درمانگران از ساعات منعطف در خانه لذت می برند و بهره وری را افزایش می دهند و زمان بیشتری را با بچه ها می گذارند.

کاردرمانی آنلاین برای چه افرادی مناسب است؟

کودکان: با تأخیر رشدی، با سندرم ها یا تشخیص های خاص (مانند اوتیسم، سندرم داون)، آسیب های مغزی، ناتوانی های یادگیری، ناتوانی های ذهنی و کم شنوایی.
بزرگسالان: کسانی که دچار سکته مغزی یا آسیب مغزی، ناتوانی ذهنی یا یادگیری، بیماری های دژنراتیو (مانند پارکینسون، بیماری نورون حرکتی)، فلج مغزی، اوتیسم، ناتوانی روانی اجتماعی یا شرایط سلامت روان و غیره شده اند.

کاردرمانی چگونه به کودکان و بزرگسالان کمک می کند؟

کاردرمانی آنلاین می تواند به افراد در انجام فعالیت هایی که در زندگی روزمره خود انجام می دهند کمک کند. این شامل کمک به افرادی است که در موارد زیر مشکل دارند:

 • لباس پوشیدن،  غذا خوردن و رفتن به توالت
 • تمرکز روی یک کار
 • هماهنگی اندام ها
 • تقویت مهارت های حرکتی درشت و ظریف
 • استفاده درست از دست ها برای نوشتن، طراحی و برش
 • تقویت مهارت های اجتماعی و بازی
 • مدیریت احساسات به روش های مناسب

آیا کاردرمانی آنلاین موثر است؟

نتایج تحقیقات نشان می دهد که ارائه آنلاین درمان می تواند به اندازه درمان حضوری موثر باشد. درمان آنلاین مزایای بسیار دیگری نیز دارد، از جمله راحت و در دسترس بودن برای افرادی که از مناطق شهری که دارای امکانات زیادی هستند، دور هستند.

کاردرمانی آنلاین از ابزارهای برقراری ارتباط آنلاین برای ارائه خدمات درمانی استفاده می کند. این نوع درمان راحت است و می تواند براحتی در خانه انجام شود.

مانند جلسات درمانی حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین با توجه به نیازها و اهداف منحصر به فرد فرد تنظیم می شود. با اتصال به اینترنت پرسرعت و لپ‌تاپ، آی‌پد یا تبلت یا حتی تلفن همراه خود، می‌توانید با یکی از متخصصین کاردرمانی مجرب ما ارتباط برقرار کنید.

تکنیک های کاردرمانی آنلاین

استراتژی های پردازش حسی
درک تفاوت‌های پردازش حسی منحصر به فرد خود و کار بر روی استراتژی‌هایی که به شما کمک می‌کند اطلاعات حسی (بینایی، بویایی، لامسه، چشایی و صدا) را پردازش کنید و به آن‌ها پاسخ دهید، به گونه‌ای که از افزایش مشارکت در فعالیت‌های روزانه پشتیبانی می‌کند.

آموزش مهارت های حرکتی ظریف
این به شما کمک می کند تا قدرت، هماهنگی و مهارت های دستکاری ظریف خود را که در کارهای روزمره لازم است، بهبود بخشید.

آموزش ادراکی دیداری و مهارت های حرکتی دیداری
این به شما کمک می کند تا توانایی خود را در تفسیر آنچه می بینید بهبود بخشید. این به شما کمک می کند تا توانایی خود را برای هماهنگ کردن آنچه می بینید با کاری که انجام می دهید، بهبود بخشید، به عنوان مثال دقت دست.

فعالیت های روزمره زندگی (ADLs)
پشتیبانی برای انطباق کار یا محیط برای تسهیل مهارت های مورد نیاز برای فعالیت های روزمره مانند لباس پوشیدن، آراستگی، و آشپزی.

تمرینات و فعالیت های درمانی
این به شما کمک می کند تا قدرت، انعطاف پذیری و استقامت خود را برای الگوهای حرکتی که برای مهارت های روزانه شما مهم هستند، بهبود بخشید.

کاردرمانی آنلاین برای اوتیسم

یک کاردرمانگر یک فرد کلیدی است که در کار با کودکان و بزرگسالان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم نقش دارد. پردازش حسی و مدیریت احساسات به روش‌های مناسب می‌تواند چالش‌های کلیدی برای بسیاری از افراد مبتلا به ASD باشد و اینها زمینه‌هایی هستند که متخصص درمان آنلاین می‌تواند به آنها کمک کند. درمان آنلاین یک رویکرد فراگیر و ملایم برای درمان است که در آن فرد می تواند در راحتی و آشنایی در خانه خود باشد، که می تواند برای برخی از افراد مبتلا به ASD مفید باشد.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی آنلاین در تهران خدمات تخصصی کاردرمانی را برای کمک به کودکانی که به هر دلیل دستذسی به کلینیک کاردرمانی را ندارند ارائه می دهند.

کاردرمانی آنلاین برای فلج مغزی

کاردرمانی می تواند به بهبود توانایی های جسمی ، شناختی و اجتماعی و همچنین مهارت های حرکتی و وضعیت بدن کمک کند. این درمان همچنین می تواند به مشکلات در پردازش اطلاعات حسی کمک کند.

کاردرمانی می تواند به مسائل مربوط به هماهنگی عضلات و مفاصل کمک کند ، مسائلی که می تواند سبب بروز چالش های زیادی برای کودک شوند و انجام کارهای روزمره را دشوار کند.

تمریناتی که متخصص کاردرمانی ارائه می دهد با بهینه سازی عملکرد بالاتنه و بهبود هماهنگی ماهیچه های کوچک ، می تواند به کودکان مبتلا به فلج مغزی کمک کند تا تسلط خود را بر فعالیت های اساسی زندگی روزمره افزایش دهند.

از آن جایی والدین و مراقبان وقت زیادی را صرف کمک به کودکان مبتلا به فلج مغزی برای انجام فعالیت های اولیه روزانه می کنند، کاردرمانی برای والدین و مراقبان نیز بسیار مناسب است.

کاردرمانی آنلاین برای تاخیر رشد

هر گونه تأخیر در رسیدن به نقاط عطف خاص مانند راه رفتن، صحبت کردن، مهارت های اجتماعی و حرکتی (شامل مهارت های حرکتی درشت یا ظریف) تاخیر رشد نامیده می شود. هیچ دلیل دقیقی برای تاخیر رشد وجود ندارد. آنها ممکن است ارثی، ایدیوپاتیک یا ناشی از عوارض بارداری یا تولد باشند. به عنوان مثال، نوزادان نارس در معرض خطر بالاتری برای تجربه تاخیر در رشد هستند.

کودکان معمولا در سن خاصی به نقاط عطف خاصی برسند. به عنوان مثال، بسیاری از کودکان تا حدود پنج سالگی می توانند تا ده ثانیه روی یک پا بایستند. کودکان نیز معمولاً در این سن می توانند مسواک را در دست بگیرند و از چنگال استفاده کنند.

اگر کودک شما با تاخیر حرکتی تشخیص داده شده است، کاردرمانی برای رشد و تقویت مهارت ها در کودک ضروری است.

 

مقالات مرتبط :

فواید کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی در منزل میرداماد

کاردرمانی برای فلج مغزی

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی برای راه رفتن کودکان

مهارتهای حرکتی درشت

کاردرمانی حرکتی کودکان

کاردرمانی در منزل در ونک

بهترین کاردرمانی تهران

کاردرمانی برای کودک اتیسم

 

فهرست