کاردرمانی در منزل غرب تهران توسط متخصصان ما در مرکز توانبخشی آقای بنی اسدی به عزیزانی که در مناطق غرب تهران از جمله صادقیه ، شهران ، ستارخان ، پونک ، جنت آباد و … ساکن هستند ارائه می شود.

کار اصلی کودکان رشد، انجام تکالیف مدرسه، یادگیری چیزهای جدید، بازی و … است. متأسفانه، برخی از کودکان به دلیل ناتوانی های جسمی، شناختی و حسی خود در ایجاد مهارت های ضروری زندگی ناکام هستند. آنها اغلب مشکلاتی را با پردازش حسی، مهارت های حرکتی ظریف یا درشت، مهارت های بینایی-ادراکی و سایر توانایی های مشابه تجربه می کنند. کاردرمانی در منزل غرب تهران که توسط متخصص با تجربه ما ارائه می شود برای این کودکان می تواند تفاوت بزرگی در این نوع موارد ایجاد کند.

کاردرمانی همچنین به کودکانی که برای یادگیری مهارت‌ های اساسی زندگی مانند حمام کردن، مسواک زدن، غذا خوردن، لباس پوشیدن و غیره تلاش می‌کنند، کمک می‌کند. کاردرمانی همچنین در توسعه مهارت‌ های حرکتی ظریف در بین کودکان و بهبود هماهنگی دست و چشم آنها بسیار عالی عمل می‌کند.

بازی و یادگیری فعالیت های اولیه کودک است. این به کودکان کمک می کند تا دنیای اطراف خود را کاوش کنند، یاد بگیرند که با آن درگیر شوند، و مهارت های حیاتی زندگی را توسعه دهند که آنها را قادر به برقراری ارتباط می کند.

برنامه های کاردرمانی در منزل غرب تهران (OT) به افراد در تمام سنین با مشکلات حسی، شناختی و فیزیکی کمک می کند. کاردرمانی می تواند به افراد در بازیابی استقلال در بسیاری از زمینه های زندگی کمک کند.

کاردرمانی در منزل غرب تهران

مهم ترین مزایای کاردرمانی کودکان

 • تقویت مهارت های حرکتی ظریف در کودکان برای انجام فعالیت هایی مانند نقاشی کردن ، کار با رایانه ، بازی کردن و …
 • تقویت مهارت های حرکتی درشت برای راه رفتن ، دویدن ، بازی کردن و …
 • تقویت مهارت های ضروری زندگی مانند مسواک زدن، غذا خوردن، حمام کردن و …
 • بهبود هماهنگی چشم و دست برای انجام فعالیت های ضروری در منزل و مدرسه
 • آموزش و تقویت مهارت های اجتماعی و کمک به کنترل و مدیریت احساساتی همچون خشم ، پرخاشگری ، ناامیدی و …

هدف از کاردرمانی جلوگیری یا به حداقل رساندن ناتوانی های جسمی، شناختی یا حسی در بین افراد و کودکان و بهبود استقلال عملکردی آنها در زندگی روزمره است. کاردرمانی یک برنامه کاملاً ساختاریافته، هدف گرا و متناسب است که هدف آن برآوردن نیازهای خاص هر بیمار است.

اگر کودک شما با مشکلاتی در فعالیت های روزمره مواجه شود، کاردرمانی در منزل غرب تهران می تواند به او کمک کند. کاردرمانی همچنین می‌ تواند برای کودکانی که در منزل یا مدرسه چالش‌ هایی را تجربه می‌کنند موثر باشد.

کاردرمانی برای نیازهای هر کودک بطور خاص طراحی می شود. متخصصان ما در مرکز کاردرمانی در منزل غرب تهران با بررسی نقاط قوت و چالش های کودک  برنامه‌ ای از تمرین‌ ها و فعالیت‌ هایی ایجاد می‌کنند که بر مهارت‌ های حرکتی که نیاز به بهبود دارند تمرکز دارد.

برای کودکانی که با برنامه ریزی حرکتی مشکل دارند، متخصصان کاردرمانی کودکان ممکن است روی برنامه های روزمره مانند لباس پوشیدن کار کنند.

برای کودکان در سنین مدرسه خدمات کاردرمانی ممکن است بر روی وظایف مربوط به مدرسه مانند نوشتن تمرکز کند. 

در هر صورت، توانایی انجام کارهای ضروری زندگی روزمره می تواند به تقویت اعتماد به نفس کودکان کمک کند، که ممکن است در هنگام بروز چالش کاهش یابد. بهبود مهارت ها و توانایی های کودکان سبب افزایش اعتماد به نفس آن ها نیز می شود.

چه کودکانی نیازمند کاردرمانی هستند؟

کاردرمانگران کودکان در پردازش حسی، مراقبت از خود و مهارت های حرکتی ظریف متخصص هستند.

یک کودک مبتلا به اوتیسم ممکن است برای کمک به حمایت از حساسیت های حسی مانند حساسیت لمسی یا حساسیت صدا، نیازمند کاردرمانی باشد و کودکی دیگر به دلیل اختلالات یادگیری یا مشکل در مهارت های حرکتی ظریف که سبب ایجاد دست خط بد می شود نیازمند کاردرمانی باشد.

برخی دیگر از کودکان ممکن است برای انجام فعالیت های شخصی خود همچون استفاده از توالت نیازمند کاردرمانی باشد و برخی دیگر به دلیل تاخیر رشد جسمی – حرکتی و یا تاخیر ذهنی.

کاردرمانگران تنها متخصصان بهداشتی هستند که هم در مورد سلامت جسمی و هم سلامت روانی می آموزند. 

کاردرمانگران کودکان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل غرب تهران بر عملکرد و مشارکت کودک در فعالیت های ضروری تمرکز می کنند که شامل کمک به توسعه مهارت های حرکتی ظریف و درشت است.

مهم ترین شرایطی که کودکان را واجد شرایط دریافت خدمات کاردرمانی در منزل غرب تهران می کند.

مشکل در دستیابی به نقاط عطف رشد متناسب با سن. کاردرمانی می تواند به کودکانی که نشانه هایی از تاخیر رشد را نشان می دهند کمک کند. به عنوان مثال، اگر کودک 1 ساله شما هنوز نمی خزد یا اگر کودک 2 ساله شما نمی تواند به طور پیوسته راه برود، باید در مورد مسائل احتمالی رشد با یک متخصص کاردرمانی مشورت کنید. 

2. مسائل مربوط به مهارت های حرکتی ظریف. برخی از کودکان با چالش هایی دست و پنجه نرم می کنند که نیاز به قدرت، کنترل و مهارت ماهیچه های کوچک دست دارند، کودکانی که در مهارت های حرکتی ظریف مشکل دارند، در انجام کارهایی مانند استفاده از قیچی، نقاشی، مهره زدن و استفاده از ظروف سخت خواهند بود. اگر مسائل مربوط به مهارت های حرکتی ظریف مورد توجه قرار نگیرد، کودکی که در این زمینه تاخیر دارد ممکن است در انجام فعالیت های ضروری مانند نوشتن و استفاده از کامپیوتر در مدرسه دچار مشکل شود.

3. مشکل در مهارت های حرکتی درشت. کاردرمانی در منزل غرب تهران همچنین می‌تواند به کودکانی کمک کند که در مهارت‌ های حرکتی درشت که شامل گروه‌ های عضلانی اصلی است، مشکل دارند. کودکانی که مشکلات مهارت های حرکتی درشت را تجربه می کنند، مشکلات مربوط به تعادل، قدرت، استقامت و هماهنگی را خواهند داشت که می تواند بر توانایی آنها در بالا رفتن از پله ها، راه رفتن، پریدن و بازی کردن و سایر فعالیت ها تأثیر بگذارد.

4. مشکلات پردازش حسی. کودکان مبتلا به مشکلات پردازش حسی می توانند از کاردرمانی کودکان بهره مند شوند. اگر به نظر می رسد کودک شما نسبت به لمس، چشیدن، صداها یا بوها بیش از حد واکنش نشان می دهد، این علامت رایجی است که او ممکن است مشکلات پردازش حسی داشته باشد و ممکن است به کاردرمانی نیاز داشته باشد. به گفته محققان کودکانی که مشکلات پردازش حسی دارند نیز ممکن است حساسیت کمتری نشان دهند و با حرکت در اطراف و لمس مداوم همه چیز به جستجوی احساسات ادامه دهند.

سایر شرایطی که کاردرمانی کمک کننده است عبارتند از :

 • صدمات یا نقایص هنگام تولد
 • آسیب های تروماتیک
 • تاخیر در رشد
 • شرایط پس از جراحی
 • اوتیسم و اختلالات رشدی فراگیر
 • بیماری های مزمن

بهترین مرکز کاردرمانی در منزل غرب تهران

متخصصان با تجربه و متعهد ما خدمات تخصصی کاردرمانی ذهنی و جسمی را برای کودکان و نوجوانان ارائه می دهند ، خدمات درمانگران ما بر اساس متدهای درمانی و توانبخشی روز دنیا است و با همان کیفیت خدمات کاردرمانی در کلینیک ارائه می شود.

کاردرمانی آنلاین نیز از دیگر خدماتی است که توسط متخصصان ما برای دسترسی عزیزانی که خارج از شهر تهران زندگی می کنند به خدمات کاردرمانی با کیفیت ارائه می شود.

کاردرمانی آنلاین دارای مزایای فوق العاده ای است از جمله دسترسی راحت و در هر زمان و عدم نیاز به مراجعه به کلینیک کاردرمانی.

متخصصان ما خدمات کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل را به کودکان و نوجوانانی که به هر دلیل امکان مراجعه به کلینیک کاردرمانی را ندارند ارائه می دهند.

 

مقالات مرتبط :

کاردرمانی اوتیسم در منزل

فواید کاردرمانی آنلاین کودکان

کاردرمانی در منزل تجریش

کاردرمانی در منزل شرق تهران

کاردرمانی در منزل ونک

فهرست