کاردرمانی در منزل جردن توسط متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل با مدیریت آقای بنی اسدی و بر اساس بروزترین متدهای توانبخشی ارائه می شود.

کاردرمانی کودکان با کمک به تقویت رشد مهارت‌ های حرکتی ظریف و درشت ، مهارت‌ های حرکتی حسی و مهارت‌ های حرکتی دیداری که کودک برای عملکرد، اجتماعی شدن و رشد برای تبدیل شدن به یک بزرگسال مستقل و عملکردی به آن نیاز دارد، به ارتقا و کسب استقلال کمک می‌کند.

اختلالات جسمی مادرزادی، تأخیرهای رشد عمومی، یا آسیب‌ های اکتسابی می‌ توانند توانایی کودک را برای انجام کارهایی که مناسب سن هستند یا به طور معمول در مراحل رشد اجتماعی یا شناختی پیشرفت می‌کنند، مختل کند.

کاردرمانی کودکان برای والدین برای تقویت مهارت های مناسب سن برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در رشد بسیار مهم است. با توجه به ماهیت کسب مهارت های رشدی، هر چه تاخیرهای کودک به مدت طولانی مورد توجه قرار نگیرد، احتمال تشدید مشکل با افزایش سن بیشتر می شود.

کاردرمانی می تواند به کودکان با نیازهای مختلف کمک کند تا مهارت های شناختی، فیزیکی، حسی و حرکتی ظریف خود را بهبود بخشند. درمان بر روی موارد زیر تمرکز دارد:

 • مهارت‌ های حرکتی ظریف: دستکاری اسباب‌بازی‌ها، نگه داشتن اشیا با انواع الگوهای گرفتن دست، در دست گرفتن مداد رنگی  و …
 • مهارت های حرکتی دیداری: دست خط، رنگ آمیزی، مهارت های استفاده از قیچی، نقاشی، ساختن اشکال
 • پردازش حسی: نگرانی در مورد صداها، بوها، مزه ها، مناظر، حرکت، لمس
 • قدرت: قدرت عضلانی، استقامت، حرکت در برابر جاذبه، حفظ وضعیت بدن، دستکاری اسباب بازی ها.
 • دامنه حرکت: انعطاف پذیری ماهیچه ها و تحرک مفصل.
 • مهارت های اجتماعی: تعامل با دیگران، پیروی از برنامه های معمول، مهارت های بازی
 • مهارت های ادراکی بصری: تطبیق، مرتب سازی، معکوس کردن حروف، پازل
 • مراقبت از خود: بستن دکمه های لباس، بستن کفش، استفاده صحیح از ظروف غذاخوری، نظافت و مسواک زدن.

کاردرمانی کودکان چه کمکی می کند؟

هنگام کار با کودکان، متخصص کاردرمانی در منزل جردن  اغلب از بازی در درمان خود استفاده می کنند تا هر گونه ترس یا اضطرابی را که کودکان نسبت به درمان احساس می کنند کاهش دهند.

فعالیت های یک کاردرمانگر اطفال ممکن است شبیه یک فعالیت بازی ساده باشد، بازی به عنوان یک سری برنامه ریزی حرکتی پیچیده، آموزش شناختی و وظایف یادگیری دیده می شود.

بازی می تواند شامل بازی با اسباب بازی، پازل، آهنگ یا تمرینات بدنی باشد. در همه موارد، هدف کاردرمانی کودکان تحریک و کمک به پیشرفت مناسب کودکان است و در عین حال کمک به ایجاد عزت نفس و اعتماد به نفس در مورد توانایی ها و پتانسیل های کودک است.

اگرچه کاردرمانی شامل استفاده از بازی در طول مداخله درمانی است، اما امری کاملا تخصصی است و بازی درمانی یکی از تکنیک هایی است که توسط متخصصان کاردرمانی در منزل جردن ارائه می شود. کاردرمانگران ما که خدمات کاردرمانی آنلاین را نیز علاوه بر کاردرمانی در منزل تهران ارائه میدهند ، مداخله ماهرانه ای را ارائه می دهند که شامل تجزیه و تحلیل مداوم توانایی های کودک و توسعه اهداف پزشکی و قابل اندازه گیری برای افزایش عملکرد کلی کودک با انجام وظایف متناسب با سن است.

اهداف کاردرمانی در منزل جردن

 • تقویت مهارت های شناختی از جمله به خاطر سپردن نام ها ، حروف، اشکال و …
 • تقویت مهارت های حرکتی ظریف از جمله مهارت انگشتان، کنترل مچ و ساعد و قدرت دست
 • تقویت مهارت های حرکتی درشت و کمک به تعادل و هماهنگی بدن
 • تقویت مهارت های مراقبت از خود مانند لباس پوشیدن، حمام کردن و تغذیه
 • تقویت مهارت های اجتماعی مانند نوبت گرفتن و پیروی از دستورالعمل ها
 • تقویت یکپارچگی حسی و کمک به کاهش حساسیت به نویز، لمس ، بافت، مزه و محرک های بصری

کاردرمانی برای کودکان بر توسعه مهارت های زندگی تمرکز دارد. هدف کاردرمانی این است که کودک بتواند وظایف و فعالیت های عملکردی را در خانه، مدرسه و جامعه انجام دهد.

توسعه و تسلط بر مهارت ها در مراقبت از خود، مدرسه و فعالیت های اوقات فراغت مانند لباس پوشیدن، غذا خوردن، دست نویسی و دوچرخه سواری می تواند اعتماد به نفس و استقلال کودک را افزایش دهد.

هدف اصلی کاردرمانی در منزل جردن برای کودکان، توانمندسازی کودکان، نوجوانان و خانواده‌ هایشان برای زندگی مستقل و آسان‌ تر است. ما با فرد، خانواده آنها و تیم گسترده تر اطراف کودک همکاری می کنیم تا نقاط قوت آنها را شناسایی کرده و بررسی کنیم که چگونه می توانند بر چالش های خود غلبه کنند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند.

خدمات کاردرمانی در منزل برای چه مشکلاتی ارائه می شود؟

کاردرمانی در بیش فعالی

ADHD یا همان اختلال کم توجهی – بیش فعالی یکی از شایع ترین اختلالات عصبی رشدی کودکان است که در بین پسران شایع تر است و معمولا در کودکان در سنین ۵ تا ۷ سال تشخیص داده می شود و می تواند تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند و در صورت عدم مداخلات درمانی به موقع می تواند منجر به مشکلات تحصیلی و شغلی و شکست در آن ها شود.

کاردرمانی در منزل جردن که توسط درمانگران ما ارائه می شود ، برای کودکان دارای اختلال کم توجهی – بیش فعالی با هدف کمک به تقویت رفتارهای مناسب ، کاهش رفتارهای ناهنجار و کاهش تکانشگری و بهبود توجه و تمرکز ارائه می شود.

کاردرمانی در فلج مغزی

فلج مغزی یکی از شایع ترین ناتوانی های رشدی است که برای مجموعه‌ ای از اختلالات عصبی مشخص می‌ شود که با اختلالات حرکتی و وضعیتی که موجب محدودیت فعالیت می‌ شود. این عارضه مغزی به یک اختلال استاتیک در مغز در حال رشد نسبت داده می‌شود، که اغلب با اختلالات مرتبط و شرایط سلامت ثانویه همراه است.

فلج مغزی شامل اختلالات در عملکردهای حرکتی مختلف حرکت بدن، کنترل و هماهنگی عضلات، تون عضلانی، رفلکس ها، مهارت‌ های حرکتی ظریف، مهارت‌ های حرکتی درشت، عملکرد حرکتی دهان، وضعیت بدن و تعادل است و با کاردرمانی فلج مغزی در منزل و یا کاردرمانی آنلاین که درمانگر تمریناتی را بصورت آنلاین ارائه می دهد می توان به بهبود آن کمک کرد.

سایر موارد کاربرد

کاردرمانی در منزل جردن برای اتیسم

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک وضعیت عصبی رشدی است که با اختلال در مهارت های ارتباطی اجتماعی، رفتارهای محدود و تکراری و انزوا مشخص می شود.

متخصصان کاردرمانی اوتیسم می توانند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند تا بر روی حوزه های قدرت خود و غلبه بر محدودیت های خود غلبه کنند. 

کاردرمانی در منزل جردن به کودک اوتیسم کمک می کند تا مهارت هایی را که برای برقراری ارتباط بهتر و شرکت در فعالیت های روزانه معنادار نیاز دارد، تقویت کند.

درمانگران ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران برنامه درمانی منحصر بفردی را برای هر کودک مبتلا به اختلال طیف اتیسم ارائه می دهند که کمک زیادی به کاهش چالش های پیش روی این کودکان می کند.

کاردرمانی برای مهارتهای حرکتی درشت و ظریف

کودکانی که به هر دلیل از جمله اختلالات و بیماری های مادرزادی یا آسیب های اکتسابی دچار مشکل در مهارت های حرکتی ظریف و درشت شده اند نیازمند خدمات توانبخشی و کاردرمانی و برای بهبود تقویت مهارت های خود هستند.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران از بروزترین متدهای درمانی و توانبخشی برای کمک به این کودکان بهره می برند.

 

مقالات مرتبط :

کاردرمانی برای کودک اوتیسم

کاردرمانی برای راه رفتن کودکان

کاردرمانی برای فلج مغزی

فهرست