کاردرمانی کودکان در پاسداران توسط متخصصان ما بصورت کاردرمانی در منزل ، کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در کلینیک ارائه می شود.

متخصصین کاردرمانی به نوزادان، کودکان و جوانانی که ممکن است به دلیل بیماری، ناتوانی یا شرایط خانوادگی به حمایت و مشاوره نیاز داشته باشند، کمک می کنند.

کاردرمانگران کودکان با کودکانی کار می کنند که در انجام فعالیت های روزمره زندگی و وظایف عملکردی به کمک نیاز دارند. ما می توانیم به ارائه ایده ها، استراتژی ها و حمایت عملی از کودکان، خانواده ها، مراقبان و مدارس کمک کنیم. هدف این است که به کودکان و نوجوانان دارای مشکلات جسمی و ذهنی کمک شود تا به پتانسیل کامل خود برسند.

متخصصان ما بهترین مرکز کاردرمانی کودکان در پاسداران با کودکان و نوجوانان از بدو تولد تا ۱۸ سالگی که دارای مشکلات یا ناتوانی هستند که بر توانایی آنها در انجام کارهای روزمره تأثیر می گذارد، کار می کنند و به آن ها کمک می کنند زندگی با کیفیت تری را تجربه کنند.

کاردرمانگران (OTs) به کودکان و جوانان کمک می کنند تا کارهایی را که نیاز دارند یا می خواهند در زمینه های خودمراقبتی، فعالیت های مدرسه و بازی انجام دهند، به بهترین نحو انجام دهند.

اگر کودک یا نوجوانی مشکلات یادگیری، حسی یا جسمی داشته باشد، توانایی او برای رشد، یادگیری، معاشرت و بازی تحت تاثیر قرار می گیرد. ما کودکان و جوانان را در محیط‌های مختلف از جمله مهد کودک‌ها، مدارس، مدارس ویژه و منزل آن ها می‌بینیم.

متخصصان ما در مرکز کاردرمانی کودکان در پاسداران خدمات تخصصی کاردرمانی جسمی و ذهنی را با استفاده از پیشرفته ترین و بروزترین متدهای درمانی و توانبخشی ارائه می دهند. مشاوره واتساپ۰۹۰۲۳۹۵۱۱۱۱

کاردرمانگران به کودکان کمک می‌کنند تا مهارت‌هایی را که برای شادی و سلامت بودن و تبدیل شدن به بزرگسالان مستقل به آن‌ها نیاز دارند، توسعه دهند. اگرچه ممکن است عجیب باشد که فکر کنید یک کودک شغلی دارد، اما وظیفه فرزند شما یادگیری، بازی، مراقبت از خود و رشد مطلوب است.

متخصصان ما ارزیابی‌ها و طیف وسیعی از مداخلات درمانی را برای کودکانی ارائه می‌ دهند که شرایط پیچیده، شدید یا پایدار فیزیکی و یا رشدی دارند که به‌طور قابل‌توجهی بر توانایی آنها برای دستیابی به پتانسیل‌هایشان در طول زندگی روزمره تأثیر می‌گذارد.

خدمات کاردرمانی کودکان در پاسداران

اگر فرزند شما بیماری یا آسیب جدی داشته باشد، ممکن است خدمات کاردرمانی مبتنی بر پزشکی یا توانبخشی ارائه شود. خدمات مناسب رشد ما با تاکید بر توانایی‌های عملکردی و استقلال فرزند شما را بهبود می‌بخشد:

 • مهارت های فیزیکی برای افزایش حرکت، قدرت و هماهنگی.
 • مهارت‌های تطبیقی: مهارت‌های متناسب با سن لازم برای زندگی مستقل و عملکرد ایمن و مناسب در زندگی روزمره.
 • توانایی های شناختی.
 • مهارت های حسی حرکتی: مهارت هایی که به کودک شما کمک می کند اطلاعاتی را که از محیط اطراف دریافت می کند پردازش کند.
 • مهارت های بینایی حرکتی و ادراکی.
 • مهارت های اجتماعی و بین فردی.

کاردرمانگران ما یک طرح درمانی ایجاد می کنند که نیازهای منحصر به فرد کودک شما را با موارد زیر برطرف می کند:

 • همکاری با سایر متخصصان برای شناسایی نیازهای فرزندتان.
 • شناسایی و تغییر یا غلبه بر موانعی که با عملکرد عملکردی کودک شما تداخل، محدود یا مهار می کنند.
 • آموزش مهارت ها و راهبردهای الگوسازی به فرزند و خانواده برای گسترش مداخلات درمانی.
 • فعالیت ها، مواد و شرایط محیطی را طوری تنظیم کنید که فرزندتان بتواند در فعالیت ها شرکت کند.

متخصصان کاردرمانی کودکان در پاسداران ما به کودکان کمک می کنند تا در زندگی روزمره شرکت کنند و تا حد امکان در مدرسه و خانه مستقل شوند.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی تهران ارزیابی، مشاوره، برنامه‌های فعالیت و درمان را برای کودکان مبتلا به طیف وسیعی از شرایط فیزیکی یا رشدی که بر زندگی روزمره آنها تأثیر می‌گذارد، ارائه می‌ دهند.

هدف اصلی متخصصان کادرمانی ارتقای سطح استقلال و کیفیت زندگی کودک است.

پس از ارزیابی، به کودکان و خانواده‌هایشان مشاوره و اطلاعات، گزارش‌ها، کار مشترک با مهد کودک یا مدرسه یا احتمالاً مداخله درمانی ارائه می‌کنیم.

ما اغلب برنامه های فعالیتی را برای خانه یا یک محیط آموزشی ایجاد می کنیم. همانطور که اعتماد به نفس کودک بهبود می یابد، استقلال و شانس آنها برای داشتن یک زندگی رضایت بخش تر نیز افزایش می یابد. والدین و مراقبان در طول و بعد از ارزیابی مشارکت کامل خواهند داشت.

کاردرمانگر ممکن است:

 • راه های جایگزین برای انجام کارها پیشنهاد دهد.
 • ارائه مشاوره در مورد یادگیری رویکردها و تکنیک های جدید
 • کمک به کودک برای یادگیری و تقویت یک مهارت اساسی برای ارتقای موفقیت
 • پیشنهاد تغییرات در محیط، یعنی استفاده از تجهیزات ضروری برای سازگاری بیشتر

کاردرمانی کودکان در پاسداران برای چه مشکلاتی خدمات ارائه می دهد؟

کاردرمانی کودکان اوتیسم

کاردرمانی (OT) به افراد کمک می کند تا بر روی مهارت های شناختی، فیزیکی، اجتماعی و حرکتی کار کنند. هدف بهبود مهارت های روزمره است که به افراد امکان می دهد مستقل تر شوند و در طیف گسترده ای از فعالیت ها شرکت کنند.

برای افراد مبتلا به اوتیسم، برنامه های کاردرمانی اغلب بر مهارت های بازی، استراتژی های یادگیری و مراقبت از خود تمرکز می کنند. استراتژی های کاردرمانی کودکان در پاسداران همچنین می تواند به مدیریت مسائل حسی کمک کند.

کاردرمانگر با ارزیابی سطح فعلی توانایی فرد شروع می کند.  این ارزیابی همچنین موانعی را که مانع از شرکت فرد در فعالیت‌های معمولی روزمره می‌شود، شناسایی می‌کند.

بر اساس این ارزیابی، درمانگر اهداف و استراتژی هایی را ایجاد می کند که به فرد اجازه می دهد تا بر روی مهارت های کلیدی کار کند.

کاردرمانی معمولاً شامل جلسات نیم ساعته تا یک ساعته است. تعداد جلسات در هفته بر اساس نیازهای فردی است.

فرد مبتلا به اوتیسم همچنین ممکن است این استراتژی ها و مهارت ها را در خارج از جلسات درمانی در خانه و در محیط های دیگر از جمله مدرسه تمرین کند.

برخی از متخصصان کاردرمانی به طور خاص برای رسیدگی به چالش های تغذیه و بلع در افراد مبتلا به اوتیسم آموزش دیده اند. آنها می توانند مسئله خاصی را که یک فرد با آن درگیر است ارزیابی کنند و برنامه های درمانی برای بهبود چالش های مربوط به تغذیه ارائه دهند.

کاردرمانی برای تاخیر در رشد

با هر نوع و شکلی از تاخیر رشد، مداخله زودهنگام می تواند بیشترین تفاوت را ایجاد کند. و یکی از موثرترین مداخلات موجود، کاردرمانی (OT) است.

کاردرمانی نوعی درمان با هدف بهبود مهارت های حرکتی، تعادل و هماهنگی است.

کاردرمانی می تواند به انجام کارهای روزمره کمک کند.

وظایف خودمراقبتی، مانند حمام کردن و مراقبت های بهداشتی، و فعالیت های زندگی روزمره، مانند کارهای خانه، می تواند چالش قابل توجهی برای کودکان دارای تاخیر رشد باشد. کاردرمانی راه هایی را ارائه می دهد که از طریق آنها می توان این کارها را راحت تر انجام داد.

خدمات متخصصان کاردرمانی کودکان در پاسداران (بهترین کاردرمانی تهران) می تواند به بهبود مهارت های حرکتی ظریف و رشد حرکتی درشت کمک کند.

از طریق بازی های حرکتی درشت و ظریف، کاردرمانی می تواند به کودکان مبتلا به تاخیر رشد کمک کند تا سریعتر از بدون مداخله به نقاط عطف رشد خود برسند.

کاردرمانی می تواند به عنوان یک معیار برای بهبود عمل کند.

از آنجایی که کاردرمانی از وظایف روزانه به صورت درمانی استفاده می کند، تشخیص اینکه آیا کودک به درمان پاسخ می دهد یا خیر آسان تر است. این به درمانگران اجازه می دهد تا برنامه مراقبت موثرتری را حفظ کنند.

متخصص کاردرمانی در منزل یا کاردرمانی آنلاین که خدمات کاردرمانی را برای تاخیر رشد کودکان ارائه می دهد، می تواند به خانواده آموزش دهد که چگونه شرایط فرزندان خود را برای رسیدن به نقاط عطف رشد خود مدیریت کنند.

کاردرمانی فلج مغزی

کاردرمانی برای فلج مغزی بر کمک به افراد تا حد امکان عملکردی متمرکز است. این در درجه اول شامل تمرین فعالیت های زندگی روزمره برای کمک به افراد برای توسعه مهارت های لازم برای بهینه سازی استقلال خود است.

اهداف کاردرمانی فلج مغزی
کاردرمانی یک مداخله مراقبت بهداشتی است که به افراد کمک می کند تا استقلال خود را با تمرکز بر فعالیت های روزمره زندگی بهینه کنند.

برخلاف فیزیوتراپی (که بر بهبود انعطاف‌پذیری، دامنه حرکت و قدرت از طریق ورزش تمرکز می‌کند)، کاردرمانی در درجه اول از وظایف و فعالیت‌های عملی برای آماده‌سازی افراد مبتلا به فلج مغزی برای موقعیت‌های روزمره استفاده می‌کند. اگرچه برخی از تمرینات سنتی ممکن است هنوز در طول یک جلسه درمان کاردرمانی گنجانده شوند، اما از آنها به عنوان وسیله ای برای یک نتیجه نهایی استفاده می شود: افزایش مشارکت در یک فعالیت ارزشمند. کاردرمانی می تواند به افراد بیاموزد که چگونه:

 • با دیگران ارتباط برقرار کند و به شیوه ای مناسب اجتماعی رفتار کند
 • نیازهای تنظیم حسی و عاطفی را مدیریت کند
 • در فعالیت های مربوط به مدرسه و بازی شرکت کند
 • انجام وظایف خودمراقبتی (خوردن، خوابیدن، حمام کردن، نظافت، توالت، انتقال و غیره)
 • از ابزارهای تطبیقی ​​و کمک های حرکتی استفاده کند (برای انجام فعالیت هایی که در غیر این صورت ممکن است قادر به انجام آن نباشند)

سایر مشکلات که کاردرمانی می تواند به درمان و توانبخشی آن ها کمک کند عبارتند از :

 • کاردرمانی سندرم داون و سایر سندرم های ژٓنتیکی
 • کاردرمانی بیماری های مادرزادی کودکان مانند دیستروفی عضلانی
 • کاردرمانی اختلالات یادگیری مانند اختلال خواندن و و نوشتن
 • کاردرمانی کودکان بیش فعال
 • و ….

 

مقالات مرتبط :

بهترین کاردرمانی تهران

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی حرکتی کودکان

کاردرمانی برای گردن گرفتن نوزاد

کاردرمانی برای کودکان

کاردرمانی برای فلج مغزی

فهرست