کاردرمانی آنلاین چیست؟

خدمات کاردرمانی آنلاین ما با وجود مشکلاتی همچون همه گیری بیماری کرونا و سایر مشکلات مشابه به ما اجازه می‌دهد در ارتباط بمانیم و به ارائه خدمات با کیفیت ادامه دهیم.

خدماتی که کاردرمانگران ارائه می دهند می توانند با موفقیت زیادی به فضای آنلاین منتقل شوند. در واقع، بسیاری از متخصصان کاردرمانی برای سال‌ ها خدمات آنلاین را به خانواده‌ ها در مکان‌های دور ارائه کرده‌اند. از طریق سلامت از راه دور، کاردرمانگران مداخله درمانی تعاملی، مشاوره و برنامه های آموزشی را با همان اصولی که جلسات حضوری ارائه می کنند، ارائه می دهند.

کاردرمانگران با کودکان و خانواده هایشان کار می کنند تا به آنها کمک کنند تا در فعالیت هایی که برایشان معنادار است شرکت کنند. کاردرمانگران ما در بهترین مرکز کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل می‌توانند در زمانی که کودکان با فعالیت‌هایی که شامل بازی، استقلال و یادگیری است، با چالش مواجه می‌شوند، کمک کنند.

کاردرمانگران به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا در فعالیت‌ های روزانه‌ای که دانش‌ آموز ممکن است در آن مشارکت داشته باشد، شرکت کنند. آنها اطمینان می‌ دهند که دانش‌آموزانی که به کمک نیاز دارند می‌ توانند به طور کامل در محیط مدرسه شرکت کنند و از فرصت برابر برای موفقیت تحصیلی و اجتماعی برخوردار شوند. 

کاردرمانگران آنلاین ما در بهترین مرکز کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل ایران می توانند طیف گسترده ای از خدمات از جمله مشاوره، ارزیابی، نظارت، نظارت و مداخله را ارائه دهند.

کاردرمانی آنلاین چیست؟

خدمات آنلاین یا سلامت از راه دور شامل استفاده از خدمات مداخله، ارزیابی، تشخیصی و درمانی از طریق فناوری ارتباطات تعاملی چند نقطه ای است. در کمتر «تکنولوژی»، این اساساً به این معنی است که ما می‌توانیم از یک اتصال اینترنتی خوب، یک دستگاه و برنامه‌ ها استفاده کنیم تا خدمات خود را مستقیماً در آسایش خانه خود به شما ارائه دهیم.

کاردرمانی آنلاین در ابتدا برای ارائه مراقبت های بهداشتی به کسانی که در مناطق دور افتاده یا مناطق محروم هستند بکار برده می شود. در این شرایط فعلی، دسترسی به خدمات بسیار مهم است و ارائه کاردرمانی آنلاین تضمین می‌کند که خانواده‌ها می‌توانند به مراقبت، اطلاعات و پشتیبانی با کیفیت در زمینه‌ های مختلف دسترسی داشته باشند.

با اتصال به اینترنت پرسرعت و یک دستگاه (لپ تاپ، دسکتاپ، تبلت یا حتی تلفن)، شما و خانواده تان می توانید با یک متخصص کاردرمانی کودکان با تجربه شرایط ارتباط برقرار کنید و به ایجاد مهارت های ضروری و استقلال ادامه دهید.

قرار ملاقات آنلاین کاردرمانی می تواند شامل درمان انفرادی برای کودکان و نوجوانان، جلسات حمایت والدین و ارزیابی باشد. بسته به اهداف، توانایی ها و ارزیابی کودک، جلسات کاردرمانی آنلاین می تواند بر یک یا چند مورد از موارد زیر متمرکز شود:

 • مهارت های حرکتی ظریف (مهارت های قیچی، گرفتن قلم، دست خط و …)
 • مهارت های حرکتی درشت (هماهنگی، قدرت وضعیتی، کنترل اندام فوقانی، تعادل و …)
 • تنظیم هیجانی و حسی (فرایند و پاسخ به محرک های حسی و موقعیت های خاص)
 • یکپارچه سازی حرکتی بصری (هماهنگی دست و چشم و پردازش بصری و …)
 • استقلال عملکردی (توالت رفتن، حمام کردن، تغذیه و …)
 • توجه و تمرکز
 • کمک های تطبیقی ​​(ارزیابی و ادغام تجهیزات تخصصی)

در حالی که جلسات آنلاین متفاوت از قرار ملاقات حضوری (بدون تماس فیزیکی) به نظر می رسد، همه فعالیت ها تعاملی، جذاب و سرگرم کننده هستند. متخصصان کاردرمانی آنلاین ما اطمینان حاصل می کند که خانواده شما ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از ارائه مؤثر مراقبت و پشتیبانی را در مواقعی که به آن نیاز دارید در اختیار دارند.

جلسات کاردرمانی آنلاین چگونه است؟

درست مانند یک قرار ملاقات حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین بر اساس اهداف فرزند شما و سطح حمایت خانواده شما انجام می شود. متخصص کاردرمانی آنلاین بهترین رویکرد را بر اساس ارزیابی‌ هایی که می‌توان به صورت آنلاین انجام داد و از گفتگو با شما تعیین می‌کند.

از اینجا، کاردرمانگر شما برنامه‌ های جلسه را بر اساس توانایی‌ ها و علایق فرزندتان ایجاد می‌کند. برای بچه‌ های کوچک‌ تر که هنوز نمی‌ توانند جلوی دوربین بنشینند یا با رایانه کار کنند، ما از مدل مبتنی بر والدین استفاده می‌کنیم که متخصص کاردرمانی ما را قادر می‌سازد مستقیماً با شما، والدین، کار کنند. در طول جلسات مبتنی بر والدین، متخصص کاردرمانی فرزندتان حمایت و آموزش لازم را برای انجام برخی فعالیت‌ ها یا «درمان» در خانه به شما ارائه می‌دهد. ایده این است که ما به شما قدرت می‌دهیم که معلم یا درمانگر فرزندتان باشید و به او کمک کنیم مهارت‌ های اساسی را که در غیر این صورت در یک جلسه رو در رو روی آنها کار می‌کردیم، توسعه دهند. متخصص کاردرمانی شما همچنین دسترسی به هر منبع و اطلاعاتی از جمله برنامه‌ ها، بازی‌ ها و فعالیت‌ های آنلاین را فراهم می‌کند تا بتوانید از فرزندتان در زمینه‌ های روزمره حمایت کنید.

برای کودکان در سن مدرسه و کسانی که می توانند فعالانه در یک جلسه کاردرمانی آنلاین شرکت کنند، متخصص کاردرمانی آنلاین ما از فعالیت های سرگرم کننده، تعاملی و جذاب بر اساس علاقه آنها استفاده می کند تا به آنها کمک کند تا در جهت اهداف خود تلاش کنند. این فعالیت‌ها بر اساس آنچه در خانه در دسترس است یا در محیط شخصی‌ شان انجام می‌شود، خواهد بود.

مزایای کاردرمانی آنلاین چیست؟

درست مانند قرار ملاقات های حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین به والدین و کودکان فرصتی برای ادامه رشد مهارت ها و کسب استقلال می دهد. اما خدمات آنلاین به این معنی است که این می تواند در راحتی خانه شما اتفاق بیفتد. با توانایی پرش آنلاین در یک زمان از پیش تعیین شده، شما و فرزندتان می توانید علیرغم موقعیت، موقعیت یا چالش هایی که ممکن است خانواده شما با آن مواجه شود، به خدمات و پشتیبانی با کیفیت دسترسی داشته باشید.

مهم ترین مزایای کاردرمانی آنلاین چیست؟

 • افزایش ظرفیت و دسترسی به خدمات با کیفیت حتی در مناطث دور افتاده
 • روش درمانی کارآمد و انعطاف پذیر
 • دسترسی مقرون به صرفه بدون نیاز به جابجایی
 • جلسات مداخله و درمان تعاملی و تعاملی
 • رویکرد سرگرم کننده و بدیع به چیزی که ممکن است چالش برانگیز باشد
 • فرصت های بیشتر برای مشارکت والدین و خانواده
 • فرصت های بیشتر برای تقویت و تمرین
 • کاوش در برنامه های کامپیوتری

تحقیقات همچنین نشان می دهد که زمینه آنلاین اگر نگوییم نتایج بهتری برای کودکان ارائه می دهد. وقتی به کسانی فکر می کنیم که ممکن است در زمینه های رو در رو به چالش کشیده شوند، محیط آنلاین بهترین راه برای کمک به آنها برای دسترسی به خدمات و ایجاد مهارت های خود است.

نکات پایانی کاردرمانی آنلاین چیست؟

درمان کاردرمانی آنلاین که به عنوان تمرین از راه دور یا سلامت از راه دور نیز شناخته می شود، در واکنش به شیوع کووید 19 به طور فزاینده ای محبوب شده است، زیرا به کودکان اجازه می دهد در زمان های فاصله گذاری اجتماعی به اهداف درمانی خود ادامه دهند. از راه دور سال هاست که برای حمایت از کودکانی که در مناطق روستایی و دورافتاده زندگی می کنند استفاده می شود.

در کاردرمانی کمک به کودکان، تمرین از راه دور ارائه ارزیابی، مداخله، مشاوره و آموزش از راه دور با پیوند دادن یک متخصص کاردرمانی به یک کودک نبازمند خدمات کاردرمانی از طریق فناوری مانند ویدئو کنفرانس مبتنی بر وب است. این برنامه برای توانمندسازی خانواده ها و مراقبان برای ارائه درمان در محیط خانه با پشتیبانی کاردرمانی طراحی شده است. تمرین از راه دور به‌عنوان راه‌ حلی مبتنی بر شواهد و پایه‌ای برای ادامه دسترسی کودکان به کاردرمانی در حال ظهور است.

برای کودکان کوچکتر یا کودکان با تاخیر در رشد زبان، درمان با استفاده از مربیگری والدین ارائه می شود. این بدان معناست که والدین در جلسه شرکت می کنند و توسط متخصص کاردرمانی در مورد نحوه اجرای درمان راهنمایی می شوند. درمان با استفاده از رویکرد «مربی» با نتایج بهتری مرتبط است زیرا والدین راهبردهایی را یاد می‌گیرند که می‌تواند به زندگی روزمره آنها منتقل شود.

برای کودکان بزرگتر که می توانند خودشان فناوری را مدیریت کنند، می توانند به طور مستقل در جلسات تمرین از راه دور شرکت کنند تا به اهداف کاردرمانی خود برسند. برای کودکانی که علاقه زیادی به فناوری دارند، اغلب تمرین از راه دور را جذاب تر از درمان چهره به چهره می دانند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مشارکت خانواده برای حمایت از رشد کودک بسیار مهم است و درمان آنلاین می‌تواند به ایجاد انعطاف‌ پذیری برای اعضای متعدد خانواده کمک کند و از رشد مهارت‌ها در خانه حمایت کنند.در نهایت، کاردرمانی آنلاین به این معنی است که خانواده و مراقبان می توانند درگیر شوند و این فرصت را داشته باشند که روال درمان را در محیط خانه خود مشاهده کنند. کاردرمانگر ما شما را در مورد کاری که انجام می دهیم و چرایی اهمیت آن راهنمایی می کند.

مقالات مرتبط :

فواید کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی در منزل برای کودکان

کاردرمانی برای راه رفتن کودکان

مهارتهای حرکتی درشت

کاردرمانی حرکتی کودکان

کاردرمانی در منزل در ونک

بهترین کاردرمانی تهران

کاردرمانی برای کودک اتیسم

کاردرمانی در منزل میرداماد

کاردرمانی برای فلج مغزی

فهرست