فواید کاردرمانی آنلاین کودکان

کاردرمانی آنلاین مشابه درمانی است که در جلسات حضوری ارائه می شود و اجرای آن هم برای والدین و هم برای کودکان آسان است. درمان بر بهبود مهارت‌ های حرکتی درشت و ظریف ، مهارت های ارتباطی و اجتماعی و … متمرکز است.

متخصصان با تجربه ما در مرکز کاردرمانی در منزل و کاردرمانی آنلاین آقای کمال بنی اسدی خدمات تخصصی کاردرمانی آنلاین را برای کودکان ارائه می دهند ، متخصصان باتجربه ما مهارت ها و تجربیات خود را ترکیب می کنند.

این فناوری ساده، مقرون به صرفه، قابل اعتماد و بسیار جذاب است. کودکان امروزی با تعاملات کامپیوتری راحت هستند. افزایش مشارکت به این معنی است که کودکان با سرعت و موفقیت بیشتری به سمت اهداف درمانی و توانبخشی خود پیشرفت می‌ کنند.

کاردرمانی آنلاین کودکان برای توانمندسازی کودکان برای یادگیری مهارت‌ های جدید یا تطبیق وظایف با هدف غلبه بر چالش هایی که ممکن است مانع از انجام فعالیت‌ های روزمره مهم برای آنها شود، حمایت می‌کند. متخصصان ما در مرکز کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل آقای کمال بنی اسدی از فعالیت ها و تمرینات را برای ارتقای سلامت و رفاه و کمک به افراد در دستیابی به پتانسیل کامل خود استفاده می کنیم.

فواید کاردرمانی آنلاین برای کودکان

کاردرمانی آنلاین از زمان همه‌ گیری به تازگی در حال افزایش است و امروزه بسیاری از کودکان از خدمات آنلاین بهره می برند.

کاردرمانی آنلاین در حضور مراقب و والدین به خوبی کار می کند. بله، مزیت اصلی مداخله هدایت شده در خانه است. اما همچنین، حضور والدین در طول جلسه باعث بهبود وضوح و شفافیت جلسات درمانی می شود. والدین همچنین در درمان درون خانه برای کودک مهارت پیدا می کنند.

در جلسات کاردرمانی آنلاین سطح و علایق کودک ارزیابی می شود. طرح درمانی با استفاده از چیزهای معمولی موجود در خانه طراحی شده است. همچنین مقرون به صرفه است و باعث صرفه جویی در زمان می شود. در نهایت، والدین یا مراقب جلسات را مشاهده می‌کنند و بر برنامه‌ی درمان خانگی مسلط می‌شوند.

مهارت های آموزش داده شده از طریق مداخله آنلاین کاردرمانی:

 • توجه و تمرکز
 • تنظیم عاطفی
 • مهارت های حرکتی درشت همراه با ادغام دوطرفه
 • مهارت های حرکتی ظریف
 • هماهنگی بصری و ادراک بصری
 • فعالیت های روزانه
 • تعادل و هماهنگی

مهم ترین فواید کاردرمانی آنلاین عبارتند از :

 • محیطی آشنا برای کودک
 • راه های سرگرم کننده و جالب ارائه جلسه درمانی
 • فعالیت های تعاملی و جذاب
 • گروه های آنلاین برای کودکان با مهارت مشابه
 • زمان بیشتر برای یادگیری و اصلاح مهارت
 • یک روش منعطف درمانی و توانبخشی
 • استفاده از برنامه های کاربردی کامپیوتری جذاب و تعاملی

محدودیت های کاردرمانی آنلاین

 • کمبود تجهیزات بالینی یک محدودیت عمده است. برای این کار، درمانگر منابع موجود در خانه را اصلاح می کند.
 • برای سالمندان متقاضی درمان، درمانگر حضور مداوم مراقب را توصیه می کند. این عمدتا برای جلوگیری از سقوط و آسیب است.
 • تکنیک‌ های محافظت مشترک و روش‌ های صرفه‌ جویی در انرژی باید برای جمعیت مسن‌ تر به شدت دنبال شود.
 • از آنجایی که دور شدن کودکان از صفحه نمایش آسان است، پیشنهاد می کنیم یکی از والدین با کودک در جلسه شرکت کند.

فواید جلسات کاردرمانی آنلاین کودکان چگونه است؟

اولاً، درمانگر در جلسات در منزل از اعضای خانواده کودک برای آموزش مهارت هایی مانند صبر، نوبت کاری، ارتباط استفاده می کند. همچنین، به اشتراک گذاری و قرض گرفتن، ایده پردازی، برنامه ریزی، تنظیم هیجانی دیگر مهارت هایی است که کودک از طریق این شیوه درمانی می آموزد.

ثانیاً، جلسات انفرادی برای کودکان مدرسه‌ای که می‌ توانند کارهای اساسی یک سیستم کامپیوتری را انجام دهند، مؤثر است. کودک از ماوس یا پد لمسی برای اتصال اشکال، شناسایی اشیاء پنهان یا تکرار یک طرح ساده استفاده می کند!

ثالثاً، برای کودکان نوپا، والدین با الگوبرداری از حرکات و عملکرد برنامه ریزی شده توسط درمانگر کمک می کنند. 

بیش از همه، کودکان در محیط زندگی خود مهارت ها را یاد می گیرند. بنابراین، پرداختن به چالش هایی که آنها با آن روبرو هستند آسان است.

والدین به عنوان یک فرد پشتیبان در محل برای پیروی از دستورالعمل های درمانی و جمع آوری مواد مورد نیاز برای جلسات، نقش کلیدی ایفا می کنند. آنها در هدایت فیزیکی کودک در هر کجا که لازم باشد مشارکت دارند و در کنار کاردرمانگر به عنوان کمک درمانگر کار می کنند. والدین همچنین از یک برنامه خانگی ارائه شده توسط متخصص کاردرمانی آنلاین کودکان پیروی می کنند، درست همانطور که در جلسات حضوری انجام می دهند.

یک روش ارزیابی آنلاین شامل درمانگر می‌شود که کودک را در طول یک جلسه آنلاین آنلاین مشاهده می‌کند که توسط فیلم‌ های ضبط شده از والدین پشتیبانی می‌شود. درمانگر همچنین از طریق مصاحبه، چک لیست های قابل ویرایش و پرسشنامه های مراقب، اطلاعات را از مراقبین جمع آوری می کند. همه اینها در کنار هم اسناد را مؤثرتر و شفاف تر می کند. گزارشی پس از ارزیابی های دقیق ایجاد می شود و اهداف مربوطه با هدف پیشرفت تعیین می شود.

برای بهره مندی از فواید کاردرمانی آنلاین کودکان فضایی که جلسات کاردرمانی در منزل در آن جا برگزار می شود باید بدون حواس پرتی باشد تا یادگیری بهینه را تسهیل کند. کودکان مبتلا به حساسیت بینایی ممکن است به راحتی حواسشان پرت شود. یک فضای درمانی آرام می تواند توجه و تمرکز کودک را بیشتر کند.

در مورد کودکانی که در نشستن و تمرکز مشکل دارند، درمانگر ممکن است فعالیت‌ هایی را قبل از جلسه آنلاین توصیه کند که می‌تواند به کودک کمک کند در طول جلسه آنلاین آرام بماند و پذیراتر باشد.

خدمات آنلاین کاردرمانی

کاردرمانی (OT) به افراد در انجام فعالیت هایی که در زندگی روزمره خود انجام می دهند کمک می کند. 

افرادی که می توانند از خدمات کاردرمانی آنلاین بهره مند شوند عبارتند از :

کودکان: با تأخیر رشدی، با سندرم ها یا تشخیص های خاص (مانند اوتیسم، سندرم داون)، آسیب های مغزی، ناتوانی های یادگیری، ناتوانی های ذهنی و کم شنوایی.
بزرگسالان: کسانی که دچار سکته مغزی یا آسیب مغزی، ناتوانی ذهنی یا یادگیری، بیماری های دژنراتیو (مانند پارکینسون، بیماری نورون حرکتی)، فلج مغزی، اوتیسم، ناتوانی روانی اجتماعی یا شرایط سلامت روان و غیره شده اند.

فواید کاردرمانی آنلاین کودکان فلج مغزی

فلج مغزی شایع ترین دلیل ناتوانی حرکتی در کودکان است و به گروهی از اختلالات گفته می شود که بر توانایی فرد برای حرکت و حفظ تعادل و وضعیت بدن تأثیر می گذارد. 

فلج مغزی در اثر رشد غیرطبیعی مغز یا آسیب به مغز در حال رشد رخ می دهد که بر توانایی فرد برای کنترل ماهیچه های خود تأثیر می گذارد.

کاردرمانی فلج مغزی نقش موثری در بهبود توانمندی ها و کاهش عوارض ناشی از فلج مغزی دارد و توسط متخصصان کاردرمانی آنلاین ما ارائه می شود.

فلج مغزی کودکان را در طیف گسترده ای از مشکلات فیزیکی و شناختی به طور متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد. شدت آسیب مغزی بستگی به میزان گسترده بودن آسیب مغزی دارد. کودکان مبتلا به فلج مغزی معمولا در حرکت دچار مشکل هستند، که سبب بروز اختلال در کارهای روزمره و کنترل عملکرد های بدن می شود. سایر کودکان ممکن است در یادگیری مشکل داشته باشند. در شدیدترین موارد، کودکان ممکن است در راه رفتن و صحبت کردن نیز مشکل داشته باشند. تشنج نیز اغلب با فلج مغزی همراه است.

هر نوع فلج مغزی می تواند شامل مداخلات کاردرمانی متفاوتی باشد. شایع ترین انواع آن فلج مغزی اسپاستیک، آتاکسیک، دیسکینتیک و مختلط است.

کاردرمانی آنلاین برای تاخیر رشد کودکان

بسیاری از کودکان خردسال ممکن است در حرکت، مراقبت از خود و خودتنظیمی تاخیر داشته باشند که کاردرمانی در مداخله اولیه می تواند نقش مهمی در تسهیل رشد آنها ایفا کند.

اگر کودک شما دچار تاخیر رشدی است، ممکن است با احساسات متفاوت زیادی روبرو شوید. ممکن است در مورد آینده فرزندتان احساس نگرانی کنید. یا شاید از تلاش برای یافتن بهترین گزینه درمانی برای فرزندتان ناامید شده اید.

متخصصان کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل ما می توانند به شناسایی و ارائه راه حل هایی برای تاخیرهای رشدی در کودکان کمک کنند.

کاردرمانی برای تاخیر رشد کودکان یک گزینه درمانی ایده آل است و می تواند به کودک شما کمک کند تا بتواند مانند سایر همسالان خود زندگی طبیعی را تجربه کند.

فواید کاردرمانی آنلاین برای اوتیسم

اوتیسم نوعی اختلال پیچیده رشد مغز است. علائمی که اغلب در کودک اوتیستیک مشاهده می شود می تواند شامل درجات مختلفی از مشکلات در تعامل اجتماعی، ارتباط کلامی و غیرکلامی و رفتارهای تکراری باشد. ثابت شده است که خدمات مداخله زودهنگام، مانند کاردرمانی، می تواند به کودک مبتلا به اوتیسم کمک کند.

نتایج تحقیقات نشان می دهند که بسیاری از کودکان اوتیستیک یا آن‌ هایی که تفاوت‌ های پردازش حسی دارند، معمولا مشکلاتی همزمان با وضعیت بدنی، هماهنگی و برنامه‌ ریزی حرکتی دارند.

متخصصان کاردرمانی در منزل و کاردرمانی آنلاین برای اوتیسم می تواند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند تا بر روی توانایی های خود متمرکز شده و آن ها را تقویت کنند تا بر محدودیت های ایجاد شده غلبه کنند.

کاردرمانگران ما تکنیک هایی را برای کمک در زمینه هایی مانند تعامل اجتماعی، مهارت های ارتباطی و پاسخ مناسب به اطلاعاتی که از طریق حواس می رسد، تقویت می کنند.

 

مقالات مرتبط :

اختلال طیف اوتیسم

کاردرمانی برای کودکان بیش فعال

کاردرمانی در شمال تهران

کاردرمانی برای کودکان اوتیسم

فهرست