مزایای کاردرمانی آنلاین

کاردرمانی به نوجوانان و کودکان و حتی بزرگسالان کمک می‌کند تا وظایف و فعالیت‌ های روزمره را از طریق مهارت‌ های یادگیری، اصلاح وظایف یا سازگار کردن محیط خود مدیریت کنند. کاردرمانی می تواند به شما کمک کند تا استقلال خود را به دست آورید یا دوباره بازیابی کنید و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

به طور سنتی، کاردرمانی به صورت حضوری و در کلینیک ارائه می‌شود. با این حال، به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، اکنون می توانید از هر نقطه در کشور به کاردرمانی آنلاین که توسط متخصصان ما در مرکز توانبخشی آقای بنی اسدی در کنار خدمات کاردرمانی در منزل ارائه می شود، دسترسی داشته باشید.

کاردرمانگران به افراد در هر سن و شرایط کمک می کنند تا بر مشکلات زندگی خود غلبه کنند. کاردرمانگران از کمک به کودکان دارای تاخیر رشد گرفته تا کمک به بزرگسالان در حال بهبودی پس از صدمات، تفاوت قابل توجهی در زندگی مراجعان خود ایجاد می کنند.

مزایای کاردرمانی آنلاین برای کودکان و بزرگسالان در طیف گسترده ای از شرایط ارائه می شود.

کاردرمانی آنلاین چیست؟

کاردرمانی نوعی درمان است که به افراد کمک می‌کند تا وظایف و فعالیت‌ های روزمره را از طریق یادگیری مهارت‌ ها، اصلاح وظایف یا سازگار کردن محیط خود مدیریت کنند. کاردرمانی همچنین برای کمک به بهبودی افراد از آسیب یا بیماری حیاتی است.

کاردرمانی یک علم بهداشتی است که بر کمک به افراد برای مشارکت در فعالیت‌ های روزمره تمرکز دارد. این یک حرفه بهداشتی متحد است که به افراد کمک می کند تا مهارت ها را ایجاد کنند و محیط خود را برای به دست آوردن استقلال بیشتر اصلاح کنند. اصطلاح “کار” در کاردرمانی به هر فعالیتی اطلاق می شود که فرد به عنوان وسیله ای برای مراقبت از خود، بازی، کار، رفاه یا اوقات فراغت انجام می دهد.

کاردرمانی آنلاین از ویدئو کنفرانس برای ارائه خدمات درمانی استفاده می کند. این نوع درمان راحت است و می تواند به راحتی در خانه انجام شود و افرادی که به هر دلیل به کلینیک کاردرمانی دسترسی ندارد ، می توانند از خدمات کاردرمانی آنلاین با بالاترین کیفیت بهره مند شوند.

یکی از مهم ترین مزایای کاردرمانی آنلاین این است که در دوران شیوع بیماری مانند همه گیری کرونا افراد بدون نیاز به خروج از منزل و قرار گیری در محیط های درمانی توانستند از مزایای کاردرمانی بهره مند شوند.

در حالی که جلسات آنلاین متفاوت از قرار ملاقات حضوری (بدون تماس فیزیکی) به نظر می رسد، همه فعالیت ها تعاملی، جذاب و سرگرم کننده هستند. متخصصان کاردرمانی ما اطمینان حاصل می کند که خانواده شما ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای اطمینان از ارائه مؤثر مراقبت و پشتیبانی را در مواقعی که به آن نیاز دارید در اختیار دارند.


بیشتر بخوانید : کاردرمانی در منزل


مانند جلسات درمانی حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین با توجه به نیازها و اهداف منحصر به فرد فرد تنظیم می شود. با اتصال به اینترنت پرسرعت و لپ‌تاپ، آی‌پد یا تبلت یا حتی تلفن همراه خود، می‌توانید با یکی از متخصصین کاردرمانی مجرب ما در مرکز کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل آقای بنی اسدی در ارتباط باشید.

خدمات کاردرمانی آنلاین راحت و منعطف هستند و دسترسی به خدماتی را که برای ایجاد مهارت های لازم برای بهترین زندگی خود نیاز دارید، آسان تر می کند.

متخصص کاردرمانی آنلاین از تکنیک های مختلفی در طول جلسات کاردرمانی آنلاین شما استفاده خواهد کرد. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

استراتژی های پردازش حسی
درک تفاوت‌ های پردازش حسی منحصر به فرد خود و کار بر روی استراتژی‌ هایی که به شما کمک می‌ کند اطلاعات حسی (بینایی، بویایی، لامسه، چشایی و صدا) را پردازش کنید و به آن‌ ها پاسخ دهید، به گونه‌ای که از افزایش مشارکت در فعالیت‌ های روزانه پشتیبانی می‌کند.

آموزش مهارت های حرکتی ظریف
این به شما کمک می کند تا قدرت، هماهنگی و مهارت های دستکاری خوب خود را که در کارهای روزمره مانند مدیریت خودکارها، ابزارهای دستی و دستگاه ها لازم است، بهبود بخشید.

آموزش ادراکی دیداری و مهارت های حرکتی دیداری
این به شما کمک می کند تا توانایی خود را در تفسیر آنچه می بینید بهبود بخشید. این به شما کمک می کند تا توانایی خود را برای هماهنگ کردن آنچه می بینید با کاری که انجام می دهید، بهبود بخشید، به عنوان مثال دقت دست.

فعالیت های روزمره زندگی (ADLs)
پشتیبانی برای انطباق کار یا محیط برای تسهیل مهارت های مورد نیاز برای فعالیت های روزمره مانند لباس پوشیدن، آراستگی، و آشپزی.

تمرینات و فعالیت های درمانی
این به شما کمک می کند تا قدرت، انعطاف پذیری و استقامت خود را برای الگوهای حرکتی که برای مهارت های روزانه شما مهم هستند، بهبود بخشید.

مزایای کاردرمانی آنلاین

دسترسی راحت
خدمات کاردرمانی آنلاین که توسط متخصصان ما ارائه می شود امکان دسترسی کودکان و بزرگسالان را در هر نقطه ای از کشور به خدمات کاردرمانی با کیفیت فراهم می کند.

صرفه جویی در زمان و هزینه های جابجایی
بدون نیاز به رفت و آمد به قرار ملاقات یا پرداخت هزینه پارکینگ. شما می توانید تمام خدمات درمانی خود را به صورت آنلاین دریافت کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

برنامه های شخصی سازی شده
همه برنامه های ما برای برآوردن نیازها و اهداف فردی شما طراحی شده اند. ما درک می کنیم که همه افراد متفاوت هستند، بنابراین برنامه های خود را متناسب با شما تنظیم می کنیم.

دسترسی به بهترین ها
ما فقط با بهترین متخصصین کاردرمانی در ایران کار می کنیم. این بدان معنی است که می توانید مطمئن باشید که خدمات درمانی با کیفیت بالا و مبتنی بر شواهد را دریافت می کنید.

زمان قرار ملاقات راحت و انعطاف پذیر
ما درک می کنیم که پیدا کردن زمان برای حضور در قرار ملاقات ها می تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که ما طیف وسیعی از زمان‌ های قرار ملاقات راحت و منعطف را برای هماهنگی با زندگی شما ارائه می‌ کنیم.

مزایای کاردرمانی آنلاین برای چه مشکلاتی ارائه می شود؟

  • مهارت های حرکتی ظریف (مهارت های قیچی، گرفتن قلم، دست خط و غیره)
  • مهارت های حرکتی درشت (هماهنگی، قدرت وضعیتی، کنترل اندام فوقانی، تعادل و غیره)
  • تنظیم هیجانی و حسی (فرایند و پاسخ به محرک های حسی و موقعیت های خاص)
  • یکپارچه سازی حرکتی بصری (هماهنگی دست و چشم و پردازش بصری و غیره)
  • استقلال عملکردی (توالت، حمام کردن، تغذیه و غیره)
  • توجه و رفتار (رفتارهای مثبت)
  • کمک های تطبیقی (ارزیابی و ادغام تجهیزات تخصصی)

متخصص کاردرمانی آنلاین برای کودکان برنامه‌ های جلسه را بر اساس توانایی‌ ها و علایق فرزندتان ایجاد می‌کند. برای بچه‌ های کوچک‌ تر که هنوز نمی‌توانند جلوی دوربین بنشینند یا با رایانه کار کنند، ما از مدل مبتنی بر والدین استفاده می‌کنیم که متخصص کاردرمانی آنلاین ما را قادر می‌سازد مستقیماً با والدین، کار کنند. در طول جلسات مبتنی بر والدین، متخصص کاردرمانی حمایت و آموزش لازم را برای انجام برخی فعالیت‌ ها یا «درمان» در منزل به والدین ارائه می‌دهد. 

برای کودکان در سن مدرسه و کسانی که می توانند فعالانه در یک جلسه کاردرمانی آنلاین شرکت کنند، متخصصان ما از فعالیت های سرگرم کننده، تعاملی و جذاب بر اساس علاقه آنها استفاده می کند تا به آنها کمک کند تا در جهت اهداف خود تلاش کنند. این فعالیت‌ ها بر اساس آنچه در خانه در دسترس است یا در محیط شخصی‌ شان انجام می‌شود، خواهد بود.

برای بهره مندی از مزایای کاردرمانی آنلاین می توانید با متخصصان ما در مرکز توانبخشی کمال بنی اسدی در ارتباط باشید.

درست مانند قرار ملاقات های حضوری، جلسات کاردرمانی آنلاین به والدین و کودکان فرصتی برای ادامه رشد مهارت ها و کسب استقلال می دهد. اما خدمات آنلاین به این معنی است که این می تواند در راحتی خانه شما اتفاق بیفتد. با توانایی پرش آنلاین در یک زمان از پیش تعیین شده، شما و فرزندتان می توانید علیرغم موقعیت، موقعیت یا چالش هایی که ممکن است خانواده شما با آن مواجه شود، به خدمات و پشتیبانی با کیفیت دسترسی داشته باشید.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که کاردرمانی آنلاین اگر نگوییم نتایج بهتری برای کودکان ارائه می دهد. وقتی به کودکانی فکر می کنیم که ممکن است در درمان های رو در رو به چالش کشیده شوند، محیط آنلاین بهترین راه برای کمک به آنها برای دسترسی به خدمات و ایجاد مهارت های خود است.

 

مقالات مرتبط :

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی در شمال تهران

کاردرمانی ذهنی

فهرست