کاردرمانی در شریعتی توسط متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران که دارای تجربه و تخصص در زمینه اختلالات جسمی و ذهنی کودکان هستند ارائه می شود.

کاردرمانی (OT) حرفه ای است که به افراد در طول عمر کمک می کند تا در کارهایی که نیاز دارند و می خواهند انجام دهند تا حد امکان عملکردی مستقل داشته باشند.

متخصصان کاردرمانی ما که خدمات کاردرمانی در شریعتی را بصورت کاردرمانی آنلاین و کاردرمانی در منزل تهران ارائه می دهند تلاش می کنند تا به افراد کمک کنند تا زندگی خود را به بهترین شکل انجام دهند. در مورد کودکان، درمانگران به کودکان کمک می کنند تا در کارهای روزمره زندگی مستقل شوند، از نظر تحصیلی موفق شوند، مشکلات پردازش حسی را برطرف کنند و …

کاردرمانی فواید مختلفی را برای کمک به کودکان برای اینکه تا حد امکان عملکردی و مستقل شوند ارائه می دهد. متخصصان کاردرمانی ما رویکردی کل نگر دارند و خانواده محور هستند.

مهم ترین مزایای کاردرمانی برای کودکان

مهارت های حرکتی درشت را بهبود می بخشد: مهارت های حرکتی درشت شامل ماهیچه های بزرگ بدن می شود که برای خزیدن، راه رفتن، پریدن، گرفتن توپ و غیره مهم هستند. کنترل پاسچر و تعادل

افزایش استقلال در فعالیت‌ های زندگی روزمره: فعالیت‌های زندگی روزمره آن دسته از فعالیت‌ های روزمره مهم مانند تغذیه، لباس پوشیدن و نظافت هستند. کاردرمانی کودکان در شریعتی می تواند به کودک شما کمک کند تا روال های زندگی روزمره را با افزایش استقلال و سهولت تکمیل کند.

مهارت های حرکتی ظریف را بهبود می بخشد: مهارت های حرکتی ظریف آنهایی هستند که به هماهنگی عضلات کوچکتر دست و انگشتان مربوط می شوند. مهارت های حرکتی ظریف برای موفقیت تحصیلی، باز و بسته کردن دکمه های لباس و بستن بند کفش و … مهم هستند. متخصصان کاردرمانی در شریعتی می‌تواند به بهبود هماهنگی حرکتی ظریف کودک کمک کند تا توانایی او در انجام مستقل‌ تر وظایف روزمره را بهبود بخشد.

مشکلات پردازش حسی را برطرف می‌کند: یک متخصص کاردرمانی در بهترین مرکز کاردرمانی در منزل تهران می‌تواند به کودک شما کمک کند ورودی حسی را که دریافت می‌کند بهتر دریافت کند و به آن پاسخ دهد، چه تحمل انواع لباس‌ ها و بافت های آن، کاهش جستجوی حسی برای تنظیم بهتر، یا امتحان بافت‌ های غذایی جدید.

سایر مزایای کاردرمانی در شریعتی

مهارت های اجتماعی و بازی را تقویت می کند: یک کاردرمانگر می تواند مهارت های اجتماعی و بازی کودک را با همسالان خود با کار بر روی بازی عملکردی، نوبت گرفتن، اشتراک گذاری، ابراز احساسات، درک نشانه های اجتماعی و غیره افزایش دهد. در کاردرمانی شیکاگو، ما یک روش اجتماعی را ارائه می دهیم. گروهی که در آن کودکان می توانند این مهارت ها را تمرین کنند و روابط همسالان را ایجاد کنند!

قدرت و ثبات کلی را افزایش می دهد: قدرت و ثبات تعدادی از آن مهارت های اساسی هستند که برای انجام کارهای روزمره مورد نیاز هستند. با توسعه این مهارت‌ های اساسی در کاردرمانی، فرزند شما می‌ تواند فعالیت‌ های حرکتی ظریف بصری را کامل کند.

مهار ت‌های عملکرد اجرایی را بهبود می‌بخشد: متخصصان ما در مرکز کاردرمانی کودکان در شریعتی می‌ توانند مهارت‌ های عملکرد اجرایی مانند توجه، سازماندهی، شروع، ترتیب‌ دهی و حافظه را برای بهبود عملکرد تحصیلی و توانایی تکمیل روتین‌ های روزانه به‌ طور مستقل‌ تر بهبود بخشند.

مهارت های حرکتی – بصری را بهبود می بخشد: این مهارت ها شامل توانایی شما برای سازماندهی و تفسیر ورودی های بصری و معنا بخشیدن به آن می شود. یک متخصص کاردرمانی می تواند به بهبود مهارت های حرکتی – ادراکی – بینایی کودک شما کمک کند، زیرا برای کارهای روزمره مانند دست خط، بازی و خواندن مهم هستند.

خدمات کاردرمانی در شریعتی در چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

کاردرمانی در فلج مغزی

فلج مغزی می تواند در طول رشد مغز در رحم یا در اوایل زندگی نوزاد اتفاق بیفتد. مسیرهای عصبی قطع یا آسیب می بینند وسبب بروز اختلال در نحوه ارتباط مغز با عضلات بدن می شوند.

کاردرمانی برای کودکان فلج مغزی که بصورت کاردرمان آنلاین و کاردرمانی در منزل توسط متخصصان ما در مرکز کاردرمانی در شریعتی ارائه می شود کمک زیادی به بهبود عملکرد و کاهش چالش های این کودکان می کند ، تقویت مهارتهای خودمراقبتی ، تغذیه مستقل و تنظیم نیازها با شرایط موجود از مهم ترین اهدافی است که متخصص کاردرمانی در فلج مغزی دنبال می کند.

تقویت عضلات ضعیف بخصوص عضلات عملکردی در کودکان فلج مغزی یکی از متدهای کاردرمانی در فلج مغزی است.

تقویت عضلات در کودکان فلج مغزی بسته به شرایط ذهنی و شناختی کودک متفاوت است و با تمرینات مختلفی انجام می گیرد.

کاردرمانی در بیش فعالی

اختلال کم توجهی – بیش فعالی یکی از شایع ترین اختلالات عصبی رشدی در دوران کودکی است که و با فعالیت بیش از حد و غیرطبیعی ، تکانشگری و کمبود توجه و تمرکز مشخص می شود.

این اختلال اغلب سبب بروز مشکلات تحصیلی برای کودک می شود و در روابط با همسالان نیز تاثیر منفی می گذارد، کاردرمانی در شریعتی می تواند به بهبود مشکلات این کودکان و بهبود عملکرد آن ها در محیط خانه و مدرسه کمک کند.

کاردرمانی در اختلالات یادگیری

اختلالات یادگیری نوعی مشکل عصبی هستند که به دلیل اختلال در پردازش اشکال خاصی از اطلاعات ایجاد می شود. برخی از مشکلات یادگیری به تنهایی و برخی دیگر در کنار یکدیگر دیده می شوند ، بطوری که نارساخوانی و دیسپراکسی معمولا با هم دیده می شوند.

کاردرمانی می تواند به کودکان دارای ناتوانی در یادگیری کمک کند تا با غلبه بر چالش های یادگیری عملکرد خود را در مدرسه بهبود بخشند.

کاردرمانگران ما در مرکز کاردرمانی در شریعتی می توانند به کودکانی که در جلب توجه یا تمرکز ، در یادآوری املا و نوشتن صحیح حروف یا اعداد مشکل دارند ، کمک کند.

کاردرمانی در اوتیسم

اوتیسم نوعی اختلال رشد مغزی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی و چالش های ذهنی همراه است.

اوتیسم اغلب قبل از ۳ سالگی قابل تشخیص است و درمان آن شامل روشهای توانبخشی همچون کاردرمانی و گفتاردرمانی در کنار درمان های دارویی و روانشناسی است.

چالش های رفتاری و اجتماعی ، رفتارهای تکراری و عدم ارتباط با دنیای اطراف و مشکلات گفتاری از رایج ترین مشکلات در کودکان مبتلا به اوتیسم هستند که با خدمات توانبخشی قابل بهبود هستند.

متخصصان ما خدمات توانبخشی اوتیسم را بصورت کاردرمانی در منزل و کاردرمانی آنلاین ارائه می دهند تا کودکان مبتلا به اوتیسم بتوانند در هر شرایطی از خدمات کاردرمانی و توانبخشی با کیفیت بهره مند شوند.

کاردرمانی در تاخیر رشدی

تاخیر رشد حرکتی و همچنین تاخیر رشد ذهنی از جمله مشکلاتی هستند که در برخی کودکان مشاهده می شوند، این کودکان نیازمند دریافت خدمات توانبخشی منظم برای دستیابی به نقاط عطف رشدی هستند.

کاردرمانی در منزل یا کاردرمانی آنلاین می توانند به این کودکان کمک کنند تا بتوانند مانند همسالان خود رشد کنند و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند.

 

مقالات مرتبط :

کاردرمانی در منزل پیروزی

تاخیر رشد شناختی

کاردرمانی اوتیسم در منزل

کاردرمانی در منزل فلج مغزی

بهترین گفتاردرمانی تهران

کاردرمانی در منزل شرق تهران

فهرست